Oulehla: Je to těžké pro nás všechny..

A je to tu zase…přerušení soutěží..konec společných tréninků jak dospělých, tak mládeže. Jak se podruhé s takovouto situací vyrovnává trenér David Oulehla a hráči?

Je tu opět pozastavení ligových soutěží. Dochází na opětovné uzpůsobování tréninků. Jak je těžké přizpůsobit tréninkový proces v neustále se měnící situaci?

Kluci mají individuální tréninky. Čekáme nyní na situaci, jak se vše vyvine. Není to lehká situace pro nikoho. Všichni nad ní přemýšlíme a snažíme se připravovat maximálně efektivně. Je to další zkušenost. Snad to nebude trvat dlouho.

Jak tedy nyní probíhají tréninky?
Kluci mají své plány a připravují se dle nich. Každý večer posílají výsledky z aplikací trenérům a my je vyhodnocujeme. Zátěž se snažíme nasimulovat do zápasu, ale trénink na hřišti a hlavně utkání vám nenahradí nic.

Jak moc používáte zkušenosti z jarní situace?
Určitě je to pro nás věc, která se opakuje. Jsme tedy o něco chytřejší a zkušenější. Některé věci můžeme využít stejně jako na jaře. Určitě to není taková rána z nebe jako na jaře. Trošku jsme počítali, že se to stane.

Sledujete často zpravodajství a vývoj situace i s ohledem na ohlášené jednaní LFA s ministrem zdravotnictví?
Vývoj sleduji nepřetržitě. Hodně mě situace zajímá, nejen směrem ke sportu, ale obecně.

Máte za sebou dvě testování, vždy byla negativní pro celý tým, přesto došlo k zastavení soutěží..
Situace jednoduchá není. Fotbal je fabrika, která má obrovský roční obrat, určitě v miliardách korun. Splnil všechna pravidla,která byla potřeba. Myslím, že se nalezl způsob, jak v této těžké době sport mohl fungovat. Stálo to obrovské finanční prostředky. Jeho zastavení je stejné, jako když zastavíte fabriku s několika tisíci zaměstnanci. Byli jsme skupina v zemi, která byla prakticky nejvíce kontrolována. Toto si myslím, že je na zamyšlenou. Sport vytváří obrovské množství pracovních míst, podle toho by se k němu měl stát taky chovat. Na druhou stranu teď umírají lidé, lidský život musí být na prvním místě a pokud toto pomůže k záchraně lidských životů a pomůže to vrátit situaci pod kontrolu, tak to musíme respektovat. Znovu říkám, není to jednoduché se v tom orientovat. Člověk nemá všechny informace. Je to těžké pro nás všechny. Proto jsem v nějakých soudech opatrný. Něco nového a dvakrát za krátký čas.

Většina hráčů, tuto situaci zažívá podruhé, dá se říci, že ji zvládají lépe? Nebo naopak? Jak je složité jim do hlavy dostat pozitivní myšlení?
Za 17 let jsem neměl prakticky volno. Hráči to mají podobné. Ale zase se člověk zastaví, zamyslí a některé věci třeba i přehodnotí. Všichni se můžeme vzdělávat, tento čas dát rodině. Oslavil jsme své narozeniny a narozeniny dětí, všichni je máme v září po sobě. Jsem rád se svojí rodinou. Stejně musí člověk pracovat dál. Už řešíme zimní přípravu, individuální plány. Kluci stejně trénují, ví, že je to pro ně důležité. Tady máme charakterově zdravé mužstvo, pracují, snaží se, někteří až dozrají půjdou dál. Všechno nás nějak formuje, i tato situace.

Do sezony jsme vstoupili vcelku dobře, myslíte, že po ukončení tohoto stavu, navážeme tam, kde jsme skončili?
To se uvidí až po pár kolech. Jestli se to všechno rozběhne, moc času není. Terény už v listopadu nejsou jako v létě a hrát na nich třikrát v týdnu není tak snadné. Ve druhé lize je méně týmů, tak se třeba dá všechno stihnout na jaře, pokud to situace dovolí. V lize zase můžou kluby začít vyhřívat trávníky, ale to stojí velké financí prostředky. Nyní to však bude určitě o škrtech v rozpočtech, ne o navyšování nákladu. Uvidíme, snad to všechno zvládneme.