Petr Kurka je v nominaci reprezentační dvacítky

Pro zápasy proti Polsku a Portugalsku povolal trenér české reprezentace do dvaceti let Aleš Křeček i varnsdorfského obránce Petra Kurku.

Český tým do 20 let se schází poprvé od listopadu minulého roku, kdy nejprve v Chomutově remizoval s Německem a následně podlehl o gól Itálii.

V rámci březnového srazu se tým trenéra Aleše Křečka chystá na zápas v Polsku a proti Portugalsku. Proti stejně starému výběru Polska se český tým utká v pátek 24. března od 16:00 a hrát se bude na novém stadionu v Sosnovci. Domácí utkání s Portugalskem je na programu v úterý 28. března od 16:30 na stadionu v Opavě.

„Jsem velice rád, že jsem se objevil v nominaci. Je to taková odměna za práci, kterou dělám a je vždy čest reprezentovat Českou republiku. Moc si toho vážím. Na každý sraz se vždycky těším, protože to jsou zase jiné zkušenosti a zážitky. I na tento sraz jsem se těšil, jelikož nás čekají dva velmi kvalitní zápasy, které chceme co nejlépe zvládnout,“ řekl obránce Petr Kurka.

Pro varnsdorfského obránce není nominace do reprezentačního týmu novinkou, již v minulosti hrál za mladší kategorie. „Prošel jsem skoro všemi kategoriemi mládežnických reprezentací od U14 do U20,“ dodal na závěr.

Petr Kurka přišel do Varnsdorfu na hostování z Pardubic během zimní přípravy. V mužstvu se rychle aklimatizoval, ve dvou jarních zápasech nastupoval v základní sestavě a proti Třinci si připsal jednu branku.

foto FK Třinec