Ze Střešovic s 6 body!

SK Střešovice 1911 – FK Varnsdorf U15 3:9 (3:3)

neděle 19. března 2023 10:00 hod. UMT Střešovice 2x 40 min

Sestava: Jiří Jakoubek – Kryštof Löbl, Jakub Vejrostek, Filip Rudinský, Jan Kolář – Lemonfa Matěj, Czigany František, Švihlík Václav, Galeno Natanael Santos – František Cina, Jan Skála

Na první mistrovské utkání jsme zavítali do pražských Střešovic. Vstup do zápasu se nám povedl a hned v 5’ se po přímém kopu prosadil Filip Rudinský, 0:1. Hned vzápětí soupeř vyrovnal v 7‘ po hrubé chybě brankáře Jakoubka (1:1), který si vyrazil lehkou střelu do brány. Druhá branka do naší sítě padala v 15‘, kdy jsme nechali volný prostor ve středu pole. Vyrovnání ve 26’ zařídila zimní posila, Jan Skála, který skóroval po nádherném průniku Ciny po lajně a přihrávky pod sebe (2:2). Stejný hráč se v 30‘ prosadil znovu střelou k tyči a poslal Varnsdorf do vedení (2:3). Ve 30’ došlo ke špatné komunikaci mezi gólmanem a stopery, což potrestal soupeř vyrovnávací brankou (3:3).

Druhá polovina zápasu byla již v režii varnsdorfských fotbalistů, když v 45‘ se pro průniku prosadil Matěj Lemonfa (3:4). V 47’ se lobem z bezprostřední blízkosti trefil Václav Švihlík (3:5). Hattrick dovršil v 52‘ Skála (3:6). Druhý střední záložník František Czigany se prosadil 64‘ po nádherném přímém kopu z 18 m, kdy zavěsil nekompromisně do šibenice a navýšil vedení na (3:7). Další branku vsítil Matěj Lemonfa v 72‘ po průniku středem pole (3:8). Vysokou výhru pak pečetil v 80‘ výborně hrající František Cina, kdy po přímém kopu brankář neudržel jeho střelu (3:9).

SK Střešovice 1911 – FK Varnsdorf U14 0:1 (0:0)
neděle 19. březen 2023 12:00 hod. UMT Střešovice 2x 40 min

Sestava: Adam Černý – Martin Přibyl, Sobotka Ondřej, Tomáš Štáfek, Kryštof Rýdl – Prokop Holub, Vojtěch Drahník, Milan Drábek (52’ Štěpán Hák), Adam Krupička – Tobiáš Bobelák, Štěpán Šefara (58’ Matěj Mikolanda)

Druhé mistrovské utkání bylo dlouho vyrovnanou bitvou bez velkých šancí na obou stranách. Jedinou velkou šancí prvního poločasu, byla hlavička Štěpána Šefary ve 25‘, kterou však brankář Střešovic zázračně vyrazil na břevno.
Ve druhé polovině v 55’ se domácímu celku po přímém kopu podařilo vsítit branku, ale pro ofsajd nebyla uznána. V 72’ se prosadil nádherným náběhem mezi obránce Adam Krupička, který prostřelil domácího gólmana mezi nohy, 0:1.

Poděkování patří všem hráčům, ale velký dík borcům trenéra Kalvacha: Štěpán Hák, Tobiáš Bobelák, Štěpán Šefara, Matěj Mikolanda, kteří nám pomohli ve svém prvním MU na velkém hřišti k cennému vítězství. Děkujeme!!!

Trenér: Mgr. Bc. Miloslav Kucer