Poslední domácí utkání = 3 body

Máme za sebou letošní poslední domácí vystoupení. Úspěšné. Proti posledním týmům to je vždycky těžké, nemají co ztratit, bojují o každý metr. Díky střele kapitána týmu Pavla Rudnytskyyho jsme si do tabulky mohli připsat důležité 3 body.

FK Varnsdorf – FC Slavoj Vyšehrad 1:0 (0:0)

Branky: 58. Rudnytskyy

žluté karty: 42. Šimon (VDF), 67. Kocourek (VDF) – 35. Kubala (VYS), 71. Šandera (VYS)

FK Varnsdorf: A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Kouřil, Heppner – Rudnytskyy (C), Bláha, M. Kubista, Kocourek (90+2. Daniel Novák) – Šimon (85. Kubr), Ondráček (75. M. Richter).
Náhradníci: Vaňák – Hasil, Kubr, Minsung, Daniel Novák, Schön, M. Richter.

FC Slavoj Vyšehrad: Babka – Drobílek (77. Vejvar), Alexandr (70. Januška), Laňka, M. Černý (C) (70. Kříž) – Šandera, Kubala, Dočekal (77. Vandas), Králíček – Košút, Čejka (46. Burda).
Náhradníci: Otáhal – Burda, Vejvar, Vandas, Vaněk, Januška, Kříž.

Rozhodčí: Klíma – Kříž, Flimmel

Úvod utkání patřil hostům, byli aktivnější, první na míči a dostali se i k zakončení. Náš tým si vypracoval první šanci v 25. minutě, kdy se do zakončení dostal Heppner, jehož střele však chyběla přesnost.
Druhý poločas začal ohrožením soupeřovy branky Adam Ondráček, obešel obránce i gólmana, ale jeho střelu z velkého úhlu vytáhl před brankvou čárou Kubala. O 10 minut později už jsem se mohli radovat. Pavlo Rudnytskyy razantní hlavičkou po centru Adama Ondráčka nedal Babkovi šanci a otevřel tak skóre utkání. Razítka na tyči zanechal o 5 minut později Ondra Kocourek. Vyšehra se hnal za vyrovnáním, ale zakončení chyběla přesnost.

Trenér David Oulehla: „Jsme rádi, že jsme to zvládli. Chtěli jsme prostě vyhrát za každou cenu a to se podařilo. Pro nás to byla těžká situace, každý si myslel, že jasně vyhrajeme. Nebylo to jednoduché. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací, ze hry si defacto šanci nevytvořil. My dali pěkný gól, Kocourek dal břevno Ondráček šel sám na branku. Terén byl těžký, tři body jsou hodně důležité. Nyní nás čeká Hradec, jelikož jsme poslední dva zápasy zvládli, můžeme tam jet relativně v klidu. Hradec je zázemím, kvalitou, rozpočtem i hráčským kádrem jasný favorit. Ale rozhodně to tam nepojedeme jenom tak odehrát. Ve hře jsou tři body a my se o ně budeme chtít poprat.“

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „Je to stále dokola: zatímco my odcentrujeme před bránu a gól nedáme, soupeř ano, když mu vyjde protiútok, centr a jednou úspěšnou trefou rozhodne bohužel celý zápas. Už se opakuji, ale je to prostě o kvalitě a přesnosti řešení situací v ofenzivní fázi hry. Šance máme většinou po standardkách, ze hry nejsme sto dát gól. Co je nám potom platné, že máme v poli víc ze hry, když výsledek zase hovoří ve prospěch soupeře. Snad budeme efektivnější a konečně uspějeme alespoň v posledním zápase podzimu v sobotu doma proti Blansku.“