3 body z Vysočiny míří na sever

Dnes bylo odehráno kompletní 10. kolo FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA. Našemu týmu se v něm dařilo více než dobře. V Jihlavě se v 72. minutě trefil Ondra Kocourek a jedinou střelou tak zařídil vítězství našeho týmu. Vysočina se tak ani na pátý pokus nedočkala domácí výhry.

FC Vysočina Jihlava – FK Varnsdorf    0:1 (0:0)

Branky: 72. Kocourek

Karty: 71. Lacko (JIH), 79. Číž (JIH) – 82. Kubr (VDF), 88. A. Richter (VDF)

FC Vysočina Jihlava: Číž – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Horák (81. Tureček) – Červ, Lacko (C) – T. Svoboda (46. Peřina), Shudeiwa (84. Ševčík), Smejkal – Arroyo (78. Araujo-Wilson).
Náhradníci: Jágrik – Pojezný, Peřina, Tureček, Ševčík, Araujo-Wilson, Křivánek.

FK Varnsdorf: A. Richter – Lehoczki, Kouřil, Zbrožek, Heppner (69. Hasil) – Ondráček – Schön (34. M. Kubista), Bláha, Kocourek, Rudnytskyy (C) – Šimon (78. Kubr).
Náhradníci: Vaňák – Hasil, Kubr, Minsung, Daniel Novák, M. Richter, M. Kubista.

Rozhodčí: Machač – Melichar, Šimáček

Ondra Bláha: „Chystali jsme se na zápas, který byl velmi důležitý. Měli jsme velkou šanci na začátku utkání, bohužel jsme ji neproměnili. Hráli jsme zodpovědně dozadu, přežili jsme jednu šanci Jihlavy, kdy trefili tyč. Musím pochválit celý tým za přístup, zodpovědnost a týmový výkon. Jsou to strašně důležité body, vážíme si jich.“

Ondra Kocourek, střelec branky: „Bylo o vyrovnané utkání plné soubojů. Zápas o jedné brance, kterou jsme naštěstí dali my. Jsou to strašně důležité a ubojované 3 body.“

Trenér David Oulehla: „Opět  hodně těžké utkání. Hráli jsme o život. Tak to i na hřišti vypadalo. V úvodu jsme měli tutovku, ale nedokázali jsme ji vyřešit. Hodně se bojovalo o střed hřiště. Na vstřelení branky nám chybělo lepší řešení finální přihrávky, přesnost. To se nám povedlo až ve druhé půli, kdy po hezké akci rozhodl Kocourek. Soupeř trefil tyč. Bylo jasné, že kdo dá branku, vyhraje, nám se to podařilo. Jsou to pro nás důležité body. Mužstvo dřelo, kluci pracovali, chtěli vyhrát. Zvládli to, jsme moc rádi. Potřebujeme to teď potvrdit doma.“

z webu fcvysocina.cz

„Jednoznačně jsme chtěli potvrdit tři body z Vlašimi a doma konečně zvítězit. Bohužel, nebyli jsme dostatečně kvalitní a nebezpeční ve hře dopředu. Oba celky si vytvořily minimum příležitostí, byl to bojovný vyrovnaný duel, který asi měl skončit spíše bezbrankovou dělbou bodů. I to by pro nás samozřejmě bylo málo, ale takové duely fotbal občas přináší. Varnsdorf se po naší velké chybě dostal hned v úvodu do jedné velké šance, kterou vychytal Číž, a poté se prakticky nedostal k ničemu. Trpělivě bránil a čekal, a nakonec se díky přesné střele z hranice vápna dočkal jediné branky utkání,“ řekl v úvodu svého hodnocení kouč Aleš Křeček.

foto: fcvysocina.cz