Představujeme nové hráče – Adam Richter

Novou posilou mezi třemi tyčemi je Adam Richter.

ADAM RICHTER narozen 25.6.1998 – brankář

Adame, jakými kluby jste dosud prošel?
AFK Pečky, FC Velim , FC Slovan Liberec, FK Jablonec a nyní jsem zde.

Co Covid a sport, jaký na tuto situaci máte názor?
Co se týká COVIDU, fotbal a celkově sport to dost postihlo. Nejistota kdy se začne hrát, spoustu opatření a nejasná situace. Nakonec se to pomalu rozjelo a začalo se hrát. Bohužel bez fanoušků. Musíme to respektovat, ale ti fanoušci na ten stadion patří. Uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. Snad se vrátí co nejdříve vše do normálu.

Jaký je váš brankářský vzor?
Joe Hart.

Váš fotbalový cíl a sen?
Každý fotbalista má svůj sen a můj je si zachytat za FC Inter Milán. Ale budu zatím nohami na zemi. Teď působím ve Varnsdorfu a chci týmu pomoci k dobrým výsledkům. A když bude šance, tak se prosadit v 1.lize .

Jak vás vzala kabina a jak se vám líbí zázemí našeho klubu?
Je tu skvělá parta, s některými už jsem se znal dříve. Během pár dní jsem se rychle poznal i s ostatními. Kluci mě přijali naprosto v pohodě. Musím říct, že na 2ligový tým má Varnsdorf nadstandardní podmínky. Takže my hráči máme vše potřebné od kvalitních hřišť až po regeneraci.

S jakými ambicemi jste do Varnsdorfu přišel?
Máme kvalitní tým , myslím si, že si to všechno sedne a můžeme být úspěšní. Nechci tu vykřikovat nějaké konkrétní cíle, ale půjdeme do každého zápasu naplno a budeme se snažit získat co nejvíce bodů.

Máte přezdívku „Ir“, je to tak?
Ano, už od Jablonce a teď i tady se chytla přezdívka McGregor, jsem jeho fanoušek , takže mě to těší .

Jaký trenér vás zatím nejvíce oslovil?
Zatím v mé kariéře jsem potkal hodně zkušené trenéry, ať to byl v Jablonci trenér Rada v B týmu p. Vodička nebo tady trenér Oulehla , takže nechci konkrétně říkat kdo byl nejlepší a koho mám nejradši. Ale mé největší díky patří trenérovi brankářů Michalovi Špitovi, který za tu dobu, co jsem působil v Jablonci, odvedl velký kus práce v mém posunu. Teď tu máme Radka Porcala, který má mnoho zkušeností a má nám z nich co nabídnout. Jsme mladá trojce gólmanů a máme se ještě co učit.

Jak zpětně hodnotíte první mistrovské utkání v Ústí nad Labem?
Když se ohlédnu zpětně za utkáním v Ústí, měli jsme takový vlažnější vstup do utkání , ale v průběhu zápasu se to srovnalo. 2 poločas jsme byli aktivní a vytvořili jsme si i nějaké šance. Ale myslím si, že dělba bodů byla spravedlivá. Dali jsme do toho všechno, odmakali jsme to jako tým a bod na začátek bereme. Jedeme dál !

O místo jedničky budete bojovat s mladým klubovým odchovancem Martinem Vaňákem. Je neobvyklé, aby měl druholigové tým takhle mladé brankáře.
Je pravda, že takhle mladé duo je určitě neobvyklé. Ale na druhou stranu, každý máme něco a můžeme se od sebe učit. S Martinem jsme stejná věková kategorie. Takže, i když jsem tady krátce, vycházíme spolu velmi dobře.

Nad sebou ale máte poměrně mladý realizační tým. Ať už trenér Oulehla, nebo kouč brankářů Porcal.
Trenéra Oulehlu, už jsem poznal za svého působení v jabloneckém dorostu. Takže se s ním dobře znám. Je to kvalitní trenér. Je sice mladý, má už ale hodně zkušeností. Vždy dělá všechno pro to, aby nachystal tým k nejlepším výkonům. Radka Porcala jsem sledoval, když ještě on sám chytal ve Varnsdorfu a poté i ligu na Slovácku. Je to zkušený brankář, který nám může hodně nabídnout.

 

Radek Porcal o Adamovi: „Adam je na svůj věk velice vyspělý a všestranný gólman. Jeho předností je dobrá hra nohou a reflexy na lajně. Je vidět, že prošel ligovým týmem a na druhou ligu je více než připravený.“