První soutěžní body se dělily

První soutěžní body byly rozděleny. V Ústí nad Labem skončilo utkání remízou. Ani jednomu týmu se nepodařilo zvrátit utkání na svou stranu.

Otevřít skóre utkání mohl Kocourek, ten jen o pár centimetrů minul branku. Na druhé straně se do šance dostal Michal Bílek, ale jeho střela nebyla přesná. Před koncem první půle se do zakončení dostal ústecký Šilhán, ale Adam Richter situaci v klidu vyřešil. Vzápětí domácího brankáře Tvrdoně prověřil Marek Richter. O minutu později trestuhodně hlavou minul branku Patrik Schön. I v prvních minutách druhé půle se do zakončení dostal Schön, ale jeho střela skončila nad. Na konci druhé půle se svým skvělým zákrokem blýskl brankář Richter, když konečky prstů vytáhl střelu Kušeje nad břevno.

FK Ústí nad Labem – FK Varnsdorf 0:0

žluté karty: 40. J. Peterka (UNL), 64. Prošek (UNL), 88. M. Bílek (UNL) – 53. M. Richter (VDF), 63. Bláha (VDF) 85. M. Richter (VDF)

červená karta: M. Richter po druhé žluté

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Bílek, Hudec, Písačka, Chodora – J. Peterka (C), Čičovský, Šilhan (60. Jakš) – Prošek, Kušej, Jirkovský (60. Koubek).
Náhradníci: D. Němec – Brak, Koubek, Jakš, Miskovič, A. Černý, Emmer.

FK Varnsdorf: A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Hasil, Heppner – Bláha, Kocourek (87. Šimon) – Rudnytskyy (C) (80. M. Kubista), Breda (46. Ondráček), Schön (78. Daniel Novák) – M. Richter.
Náhradníci: Vaňák – Šimon, Daniel Novák, Ondráček, M. Kubista.

Rozhodčí: Marek – Batík, Poživil
Diváci: 980

David Oulehla: „Nelíbil se nám vstup, prvních patnáct minut bylo Ústí živější, potom jsme tempo zvedli a byli aktivnější. Na obou stranách toho moc nebylo k vidění, pár závarů a nebezpečných střel. Vstup do druhé půle byl daleko lepší, tam jsme měli hodně dobrou pasáž, možná v ní mohla padnout rozhodující branka, měli jsme tam sérii standardek, ale nevyřešili jsme to. V závěru byli domácí nepříjemí a umocnilo to i vyloučení Richtera. Měli nebezpečnou, střelu kterou výborným zákrokem zlikvidoval Richter, čímž nás hodně podržel. Hra se přelévala, musím říct, že remíza je asi zasloužená. Je to bod z venku, určitě si ho vážíme a bereme ho. Mužstvo pracovalo, ukázalo charakter.“

Ve středu nás čeká první kolo MOL Cupu, v 17 hodin se utkáme s týmem FK Přepeře na jejich půdě.