Preview: Klíčový zápas jara, přijíždí 1.SK Prostějov

Fotbalisté Varnsdorfu se v rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představí doma proti Prostějovu. Utkání je na programu v neděli 21. dubna od 17.00 hodin.

1.SK Prostějov

1. SK Prostějov se v tabulce F:NL nachází na sestupovém, 15. místě. Se ziskem 24 bodů je pouhý bod za Varnsdorfem. Svěřence trenéra Radima Kučery trápí především defenziva, se 42 inkasovanými brankami jsou v tomto ohledu nejhorším týmem soutěže. Stejně má ještě Viktoria Žižkov. V posledních třech kolech si Prostějov připsal dvě, pro někoho možná překvapivá vítězství. Nejdřív na půdě Brna zvítězil 1:2, poté doma porazil stejným poměrem Táborsko. V posledním kole pak prohrál nejtěsnějším možným způsobem proti Vyškovu.

FK Varnsdorf

Svěřenci Miroslava Holeňáka drží před 24. kolem čtrnáctou pozici v tabulce a na kontě mají dvacet pět bodů, před nimi je Žižkov (26 bodů), Jihlava (27 bodů). V Kotlině tak půjde o zápas o tzv. šest bodů. „Všichni víme, že nedělní zápas s Prostějovem je potřeba zvládnout. Proto si taky budeme vážit každého fanouška, který nás přijde na stadion podpořit,“ řekl před utkáním obránce Václav Penc.

Vzájemná bilance

FK Varnsdorf se s Prostějovem utkal naposled v září loňského roku, utkání tehdy vyznělo lépe pro domácí, kteří díky trefě Jaroně zvítězili 1:0. V minulém ročníku z toho pak bylo vítězství Varnsdorfu 2:0 a remíza 1:1.

Informace k utkání

Utkání je na programu v neděli 21. dubna od 17:00 hodin na stadionu v Kotlině. Utkání můžete přímým přenosem sledovat na sporttotal.cz. Dokáže Varnsdorf bodovat? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.

*Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.