Preview: Patrik Schön před Vyškovem

V neděli 30. dubna vyzve FK Varnsdorf na domácí půdě MFK Vyškov. Utkání hrané v Kotlině začíná od 17.00 hodin. Přímým přenosem ho můžete sledovat na Sporttotal.cz.

Vyškov má za sebou vydařený podzim, kdy dokráčel až do čtvrtfinále MOL Cupu, ve kterém podlehl slávistickému A-týmu 4:0. Jarní část sezóny se už ale Vyškovu nedaří podle představ. Z osmi jarních utkání má na kontě klub z jihu Moravy pouze dvě výhry a aktuálně se nachází na šestém místě tabulky. V minulém týdnu navíc klub odvolal hlavního trenéra Jana Trousila, nově tým vede Jan Kameník.

„Vyškov se vyznačuje individuální silou jednotlivců s dobře propracovanou kombinací na útočné polovině. Má hodně zahraničních hráčů, na které se musíme dát pozor. Nemění to ale nic na tom, že chceme hrát svojí hru, napadat od začátku a nedávat soupeři prostor. Chceme hrát útočně a udávat tempo zápasu,“ prozradil záložník Patrik Schön, který na jaře vsítil už čtyři branky. Celkem jim má na svém kontě v letošní sezóně šest. „Začátek sezóny se mi povedl, dal jsem gól hned v prvním zápasu, potom to ale bylo trápení. Nemohl jsem se trefit a dostat se do takové té své pohody. Naštěstí jsem to prolomil proti Jihlavě, samozřejmě díky spoluhráčům, kteří mi góly připravují,“ dodává.

Varnsdorfská defenziva si bude muset dávat pozor na Bienvenue Kanakimana z Burundi, který v aktuálním ročníku nasázel soupeřům již jedenáct branek. „Může být hrozbou, ale naši obránci jsou na něj připraveni a do šancí ho nepustí,“ věří Schön. Dalším ostrostřelcem je Ondřej Vintr, který má sedm zásahů.

Uspějí fotbalisté Varnsdorfu před domácím publikem? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.