Varnsdorf v divokém zápasu nestačil na Vyškov

Vyškov začal utkání nejlépe, jak mohl. Přicházející diváci ještě nestihli pořádně usednout na sedačky a Vaňák už lovil míč ze sítě. Vintr získal míč na polovině hřiště a vysunul Bienvenue Kanakimana, který z úhlu otevřel skóre utkání. Varnsdorf poté převzal otěže hry a po deseti minutách dokázal odpovědět. Osmančík prostrčil míč do malého vápna, kde ho Kinský nezasáhl ideálně, a tak se k němu dostal Abdullahi Tanko, který razantní střelou vyrovnal – 1:1.

Důležitý milník ve hře přišel ve 28. minutě. Matěj Kubista za cenu červené karty zastavil únik Bayoa a poslal své spoluhráče do deseti. Ten od té doby tahal za kratší konec. Vyškov byl častěji na míči, ale ve zbytku první půle si další šanci nedokázal vypracovat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Miroslav Holeňák udělal do druhé půle změnu v defenzivě. Ze hry odešel Kurka, kterého nahradil Švanda. Územní převaha Vyškova byla s narůstajícími minutami znát. Prolomit domácí obranu se mu ale podařilo až deset minut před koncem hrací doby. Ramathan Musa se prosadil po rohovém kopu hlavičkou. Narůstající frustrace domácích hráčů vyústila v další červenou kartu. Marek Richter si po dvou zákrocích vysloužil žluté karty a šel také předčasně do sprch. Na hřišti se poté ještě víc přiostřilo a emoce byly znát. Byť chtěl Varnsdorf s výsledkem ještě něco udělat, vyškovský Fandje Touré v druhé minutě nastavení rozhodl o osudu utkání z rychlého protiútoku.

FK Varnsdorf 1:3 MFK Vyškov

Branky: 12´ Tanko – 2´ Kanakimana, 81´ Ramathan, 90+2´ Touré

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kubista, Kouřil, Kurka (46. Švanda) – Zbrožek, Bláha (C) – Schön (71. Dufek), Samko (77. Ondráček), Osmančík (71. Ludvíček) – Tanko.
MFK Vyškov: Kinský – Srubek, Lahodný (65. Touré), Mafwenta, Němeček (C) – Vintr (90+4. Klesa), Ramathan – Kanakimana (79. Krška), Souaré, Alégué Elandi – Bayo (65. Lacík).