PREVIEW: V úvodním kole jarní části zajíždí Varnsdorf do Vlašimi

Tři a půl měsíce dlouhé čekání je u konce. První soutěžní utkání v rámci jarní části sezóny odehraje Varnsdorf na půdě osmé Vlašimi.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Aktuálně osmý celek druhé nejvyšší fotbalové soutěže prošel přes zimní pauzu řadou změn. Kádr opustila řada hráčů, mezi nejvýraznější odchody patří Ondřej Kričfaluši, Albert Labík, Ebrima Singhateh či Muhhamed Sanneh. K týmu se naopak připojili Petr Kurka, Tadeáš Vachoušek či Victor Osuagwu.

Vlašim v přípravě odehrála sedm přípravných zápasů, z nichž tři vyhrál, jednou remizoval a třikrát prohrál. V generálce si poradila s dalším druholigovým celkem – Chrudimí (3:0).

FK Varnsdorf

Svěřenci Miroslava Holeňáka mají za sebou podařenou zimní přípravu, alespoň co se výsledků týče. V generálce si poradili s třetiligovou Českou Lípou 3:0 a budou chtít navázat na výkony z přípravy a ve Vlašimi uspět. „Věřím, že jsme dobře naladěni a hlavně připraveni. Bude pro nás důležité chytit začátek soutěže nejlepším možným způsobem – výhrou. Uděláme všechno, abychom z Vlašimi přivezli tři body,“ řekl k sobotnímu utkání novic Tomáš Polyák.

„Narazí na sebe dva podobné týmy, které chtějí hrát fotbal. Vlašim má směrem do ofenzivy spoustu šikovných hráčů,“ ví kouč Miroslav Holeňák.

Vzájemná bilance

Severočeši se s Vlašimí naposledy utkali na začátku srpna loňského roku, gólové žně v Kotlině tehdy skončily remízou 3:3. V sezóně 2022/2023 z toho pak bylo jedno vítězství Varnsdorf (3:1) a následně remíza (2:2).

Informace k utkání

První jarní kolo je naplánováno na sobotu 2. března od 17 hodin na stadionu v Kollárově ulici. Utkání můžete přímým přenosem sledovat na sporttotal.cz. Dokáže Varnsdorf dobře vstoupit do jarní části sezóny? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.

*Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.