Miroslav Holeňák před startem jara: Cíl je jasný, musíme dobře chytit začátek soutěže

Zimní příprava je minulostí a start jarních bojů se nezadržitelně blíží. V sobotu čeká Varnsdorf první ostrý zápas proti osmé Vlašimi, ještě předtím na otázky odpovídal trenér Miroslav Holeňák.

Zimní příprava je u konce, výsledkově se vydařila. Jak ji hodnotíte?

Myslím si, že proběhla v pořádku. Jsem rád, že jsme to hlavně přežili ve zdraví. Nikdo se nám vážně nezranil, nikdo není nemocný, aktuálně jsme kompletní. Musím to zaklepat. Příprava probíhala v domácích podmínkách, z 90 procent jsme byli na umělé trávě, v závěru se něco povedlo i na té přírodní. Využili jsme náš bazén, atletickou dráhu. Co se týče výsledků v přátelských zápasech, tak to bylo také dobré. Je pravda, že v závěru jsme hráli proti týmům z nižší soutěže. Věřím ale, že jsme dobře připraveni.

Na čem jste během přípravy pracovali?

My jsme na podzim dostávali obecně hodně gólů. Na to jsme se hodně zaměřovali. V trénincích jsme kladli větší důraz na defenzivu. Musíme zlepšit jak obranné, tak i útočné standardky. Nemůžeme si dovolit dostávat tak laciné branky, to by nás mohlo v tom boji o záchranu hodně bolet.

Cíl na jaro je předpokládám jasný.

Rozhodně, je to záchrana ve druhé lize. Musíme dobře chytit začátek soutěže, abychom stoupali tabulkou výš. Liga je ale vyrovnaná, bude to boj. Stále ale chceme předvádět atraktivní fotbal pro fanoušky.

V sobotu nás čeká cesta do Vlašimi. Jak se připravit?

Vzájemně jsme se viděli. My jsme viděli generálku Vlašimi, její trenér Martin Hyský viděl zase nás. Myslím si, že na sebe narazí dva podobné týmy, které chtějí hrát fotbal. Vlašim má směrem do ofenzivy spoustu šikovných hráčů. Ať je to Pikul, který hrával v Pardubicích, nebo mladý Vachoušek, který hrával v Teplicích. Na hrotu mají šikovného Afričana, z levé strany je tam mladý Beran. Takže opravdu velká kvalita směrem o útoku. Věřím, že se s tím nějak vypořádáme, podle mě by to mohl být zajímavý fotbal.