Se Šluknovem smírně

SK Šluknov – FK Varnsdorf U19 3 : 3 ( 2 : 2 )
Sestava: Kotyza – Hoffman, Šos, Michael, Marciňák, Foretník, Šipoš L., Kubr (K), Grafek, Šipoš T., Plachý
Střídání : Kucer, Abrt, Matys, Galeno
Trenéři : Rudnytskyy Pavlo, Jan Hemmer
Góly : 3“ Grafek, 24“ Šipoš T., 58“ Plachý
Druhé přípravné utkání před nastávající sezónou jsme sehráli v úterý odpoledne na pěkném pažitu šluknovského stadionu, přičemž našim soupeřem byli hráči místního klubu, jenž v současné době hrají 1.A třídu, ale pomýšlejí v nové sezóně na postup do krajského přeboru.
Naši kluci si tak v tomto utkání měli vyzkoušet konfrontaci s dospělým fotbalem. Trenéři proto naše kluky před utkáním nabádali, aby se snažili hrát kombinační fotbal, dávali míč rychle od nohy, přenášeli těžiště hry a našeho soupeře tím uběhali, aby tak nedocházelo k fyzickým kontaktům a soubojům, kde by měl náš soupeř určitě navrch. Do utkání proto vstoupili naši kluci svižně a snažili se plnit tyto pokyny, přičemž odměnou jim za to byl rychle vstřelený gól Davidem Grafkem, který projevil důraz v malém vápně a trefil tak centrovaný míč ze strany do sítě. Náš dnešní soupeř se však tím nevzdával a hrál dál svůj zkušený fotbal ze zajištěné obrany s rychlými protiútoky, přičemž z jedné situace poté vyrovnal na 1:1. Naši kluci však i nadále makali a snažili se plnit pokyny trenérů, přičemž jsme se poté pěknou střelou Tima Šipoše z velkého vápna dostali do vedení. Poté nás v některých nebezpečných situacích podržel svými zákroky Filip Kotyza. Bohužel na střelu z trestného kopu z 25-ti metrů včas nezareagoval a poločas tak skončil nerozhodným výsledkem 2:2.
O poločase však trenéři našim klukům říkali, aby byli i nadále trpěliví a hráli jsme náš kombinační fotbal, přičemž dáme rychlý gól a zvítězíme. Bohužel jsme však poté některé situace začali řešit příliš zbrkle a někteří naši hráči se na místo kombinační týmové hry začali uchylovat k individuálním akcím a utápět se v kličkách. K vidění však i nadále bylo několik pěkných individuálních akcí, které jsme však bohužel neproměnili. V 58.minutě se však již nemýlil Jirka Plachý, který nás tvrdou střelou na zadní tyč poslal do vedení. Bohužel jsme však v závěru utkání neudrželi koncentraci a našemu soupeři se podařilo vyrovnal na konečných 3:3. I přes nerozhodný výsledek však musíme naše kluky za předvedený výkon pochválit, přičemž však ale musíme zamakat na souhře mezi jednotlivými řadami, na proměňování akcí při zakončování ve velkém vápně, ale i na důrazu v osobních soubojích, kde v porovnání s dospělým fotbalem stále hodně zaostáváme.
RG