Takové šance musím proměňovat, hlesl po utkání s Vlašimí debutant Tomáš Polyák

Soutěžní debut za FK Varnsdorf v druhé nejvyšší fotbalové soutěži má za sebou záložník Tomáš Polyák. Po premiéře zhodnotil utkání, glosoval jeho přímou konfrontaci s brankářem a nezapomněl pozvat fanoušky na další utkání, které se odehraje již 10. března v Kotlině.

První jarní zápas vítěze nenašel. Jak ho hodnotíte?

Myslím, že jsme do zápasu vstoupili dobře a měli jsme tam pasáž, kdy jsme soupeře mohli potrestat. Poté se hra vyrovnala. Ve druhém poločase Vlašim ukázala herní kvalitu, ale na hřišti jsme nechali všechno, co v nás bylo a nakonec si odvážíme alespoň bod. Cením si udržené nuly.

Ve dvanácté minutě jste měl na kopačce největší šanci zápasu, co se stalo?

Denny Samko mi to krásně prostrčil do vápna za obranu. Bohužel se mi střelu nepovedlo dobře umístit a trefil jsem brankáře. Samozřejmě jsem si vědom, že takové šance se musí proměňovat.

Hrálo se na přírodní trávě, na které jsme toho přes zimu moc neodehráli a pod umělým osvětlením.

Pro oba týmy byly podmínky stejné a každý se s tím snažil vypořádat, jak nejlépe uměl. Rozhodně to náš výkon neovlivnilo.

Už za týden hostíme na domácím hřišti Duklu Praha.

Všichni se těšíme na první domácí zápas a atmosféru, kterou fanoušci vytvoří. Přijede k nám dobrý soupeř, ale my na hřišti opět necháme všechno a tři body zůstanou u nás v Kotlině.