Tři body vystřelil v šesté minutě nastavení Tanko

Fotbalisté Varnsdorfu překvapili v předehrávce 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY lídra tabulky poté, co o třech bodech rozhodl v šesté minutě nastavení druhého poločasu Abdullahi Tanko.

Souboj dvou celků z horní poloviny tabulky začali na velmi těžkém terénu lépe domácí hráči. Ti se prosadili krátce po čtvrt hodině hry. Langhamer našel přesným pasem Jakuba Zeronika, jenž v samostatném úniku přehodil Vaňáka. Jen o čtyři minuty později trefila Příbram břevno, následnou dorážku zlikvidoval skvělým zákrokem varnsdorfský brankář. Varnsdorf se záhy dostával více do hry, což vyústilo ve vyrovnávací branku ve 37. minutě. Schön vybídl zpětnou přihrávkou Denny Samka, který zachova klidnou hlavu a míč uklidil přesně k levé tyči.

Druhý poločas začal aktivněji Varnsdorf, přesto se málem z opětovného vedení radovali domácí. Pozorný Vaňák ale včas vyběhl a nedal Fišlovi šanci. Podobná situace se odehrála na druhé straně v 67. minutě, jenže lob Schöna bravurně zneškodnil Melichar. Čtyři minuty před koncem hrací doby přežil Varnsdorf další tlak Příbrami, po kterém Sakala trefil tyč.

To nejzajímavější se dělo až v nastaveném čase. Na konci čtyřminutového prodloužení zahrávali fotbalisté Varnsdorfu sérii standardních situací. A ta poslední, v 96. minutě, rozhodla. Centr Ondráčka propadl až k Abdullahi Tankovi, jehož blokovaná střela zapadla přesně pod břevno Melicharovy brány. Varnsdorf tak v poslední možnou chvíli dokonal obrat a veze z Příbrami důležité tři body za vítězství 2:1.

FK Příbram 1:2 FK Varnsdorf

Branky: 18. Zeronik – 37. Samko, 96. Tanko

Sestava FK Příbram: Melichar – Stropek, Sakala, Fišl – Čejka (46. Dudl), Petrák, Jeřábek, Vokřínek – Langhamer (85. Šimáček) – Wágner, Zeronik (74. Youssef).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Zbrožek, Ludvíček – Bláha, Samko (87. Kubista) – Schön, Dufek (66. Švanda), Osmančík (76. Ondráček) – Tanko.

foto: FK Příbram