Petr Kurka byl u první branky proti Portugalsku

Česká reprezentace hráčů do dvaceti let odehrála v úterý 28. března poslední zápas v rámci společného turnaje evropských národních týmů proti Portugalsku. Celý zápas odehrál také varnsdorfský obránce Petr Kurka.

Reprezentační sraz vyšel české dvacítce náramně. Nejprve porazila Polsko 1:0, poté si vyšlápla na Portugalsko 3:0. Celý zápas odehrál obránce Petr Kurka. „Byli jsme na soupeře dobře připraveni. Přesně jsme věděli, co chceme hrát a co by nám mělo fungovat. Všichni jsme k tomu přistoupili zodpovědně a plnili co, nám trenéři řekli. Vyšlo to skvěle,“ řekl po utkání Kurka.

Varnsdorfskému obránci se utkání herně vydařilo. Byl u první branky Čechů, když přichystal nadýchaný centr do pokutového území. „Zápas vyšel jak mě, tak celému týmu. Byl to těžký soupeř, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Jsem spokojený,“ dodal. Češi udeřili dvakrát po standardních situací. „V zápasu nám vyšly standardní situace, které jsme před zápasem trénovali. Těší mě, že jsem k tomu mohl pomoct,“ pochvaloval si Kurka.

Pro něj to byl poslední zápas za reprezentaci do 20 let. „Budu se snažit, abych se v nějaké další nominaci objevil, ale uvidíme, co bude. Momentálně se soustředím na Varnsdorf,“ dodal s tím, že ho po reprezentačním srazu trápí lehčí zranění a musel vynechat zápas proti Příbrami. „Mám lehčí problém s achilovkou, ale děláme všechno proto, abych byl na zápas s Duklou připravený.“