U11/10 – hodnocení podzimu

Tento rok se ke kategorii U11 připojili borci z U10, kteří přešli z formace 4×1 na 5×1 a můžu říct, že se s tím porvali výborně. Odehráli jsme 2 soutěže a pro některé kluky to bylo opravdu náročné. Někdy se na hřišti vyřádili i 5 x týdně – 3x trénink + 2x zápas.

Musíme smeknout před několika hráči U10, kteří odehráli svoji děčínskou soutěž a druhý den jeli s U11 na další zápas.

Celkově musíme ohodnotit podzimní část za vydařenou. Většinu soupeřů jsme s přehledem porazili a plno situací již připomínalo velký dospělácký fotbal. Velký pokrok se povedl na postu golmanů. Oba Adisove a Dáňa předváděli dobré, někdy až výjimečné výkony. Chyby byly, ale pouze z toho, že požadujeme konstruktivní rozehru a ne nakopáváné balóny. Je to i znamení pro nás trenéry, kde je třeba ještě zapracovat.

Vrcholem této sezóny byl turnaj v Neštěmicích, kam náš tým vyrazil jako outsider. Tým posílený Dorkou a jejím bráchou z U12, vykopal druhé místo a mohu říct, že nám spadla brada co dokážou, když chtějí.

Závěrem bych napsal, že i přes vysokou marodku týmu způsobenou pandemií coronaviru, jsme podzimní část zvládli velmi dobře. Veliké díky patří všem klukům z týmu za jejich bojovnost a nasazení..

Těšíme se na jarní část.

Jakub Novotný, Roman Kučera, Waldemar Tyla