U12 hodnotí podzimní část

Když jsme se s týmem v srpnu poprvé sešli na tréninku, nastavili si s rodiči pravidla a poté porazili v přípravě po prvním tréninku Děčín 15:12, říkal jsem si, že to bude velmi dobrý podzim.

Pravdu nám ukázalo až přátelské utkání s Ústím nad Labem, kde jsme dostali „napráskáno“. Během léta jsme se snažili zapracovat na technické stránce, ale i na kondiční. Pro hráče byl prostě a zkrátka skok z přípravkové formy 5+1 na 7+1 příliš velký hlavně po té fyzické stránce.

Podzimní mistrovská utkání nám utekla velmi rychle. Když se ohlédnu zpětně, několik utkání od nás bylo sehráno opravdu špatně. Jak herním systémem, za což beru odpovědnost na sebe, tak individuálně – to už musí každý sám.

Začali jsme systémem 2 – 4 – 1 a snažili se uplatňovat nátlakový fotbal na soupeře, vysoké napadání apod.

Po několika zápasech přišlo jakési vystřízlivění. Na tohle prostě nemáme kondici ani zkušenost. Jak se kluci adaptovali na velké hřiště, bylo již poznat komu se kde hraje dobře. Místy jsme hráli 3 – 3 – 1 (obrana, záloha, útok), ale nakonec jsme se stejně vrátili ke 4 hráčům ve středu. Jen v lehce jiném uspořádání. Nyní máme rozestavení, kterému říkáme „stromeček“ a to 4 – 2 – 1. Nehrajeme však žádného „zanďoura“. Během podzimu udělali všichni hráči obrovský krok dopředu. Výsledkově jsme se zuby, nehty drželi v polovině zápasů. Mezi naše nejlépe odehrané utkání patří prohra 10:7 s Braníkem, prohra 8:4 na Hájích, 3:2 na Střešovicích, prohra 12:5 v Roudnici a remíza 5:5 na Junioru. Na trio Dukla, Jablonec, Liberec prostě nemáme… S polovinou soupeřů v soutěži dokážeme hrát vyrovnaný fotbal a rozhodnou drobnosti nebo výkonnostní výpadek v jedné z třetin… Skóre za podzim máme 41 vstřelených branek : 142 obdržených branek.

Během podzimu se vytvořila stálá setava: K. Salay – A. Eder, F. Rudinský, N. Galeno – J. Kala, J. Kolář, O. Scholz – J. Skála, D. Pospíšil, O. Sobotka, V. Štěpán, V. Švihlík. Nastupovali za nás hráči mladšího ročníku 09 – ti až za rok uvidí, jaký pokrok udělali! Hrají nyní proti o rok starším hráčům a k tomu všichni stříleli góly. Vojta Štěpán se stal nejlepším střelcem týmu, kdy nastřílel více než čtvrtinu našich branek! K tomu u nás sbírali zkušenosti i Š. Jordák, D. Kucer a A. Hradiský!

K tomu kluci jaké O. Nožička, P. Pejznoch a M. Sykáček váleli za „B“ tým a přes zimu zůstávají na průběžném druhém místě v okresní soutěži – přičemž Pavel i Marek stříleli důležité branky!

S trenérem Mírou Bučkem se shodneme, že nám velmi vyhovuje a chválíme si spolupráci s týmy U10, U11 a U13. Mezi trenéry i hráči U12 a U13 máme navíc skvělou partu, kterou doplňují hráči i trenéři U11 a U10.

Mezi skvělé akce patřil i výlet vlakem a pěšky na Tolštejn.

Na tréninkách máme stále na čem pracovat – jak na technické stránce hráčů, fyzické stránce ale potřebujeme i mnoho her pro získání jistoty svých kvalit a dobrý přehled ve hře.

Vždy je co zlepšovat. S trenéry nás práce s touto partou moc baví a budeme se snažit dělat co se dá pro udržení dobrého, přátelského prostředí v partě a také ve zlepšování výkonnosti a přístupu hráčů.

Trenéři Hamada, Bučko