Utkání jsou tvrdá, ví Ludvíček. Šance hrát si váží

Jednadvacetiletý urostlý krajní obránce David Ludvíček zažívá v dresu Varnsdorfu první okamžiky v druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Do klubu na severu Čech přišel na hostování z pražské Dukly letos v létě.

Davide, prozraďte nám, jaká je vaše dosavadní fotbalová kariéra.

Začínal jsem v útlém věku ve Slavii, odkud jsem odešel hrát na dva roky do ABC Bráník. Následně jsem společně s dalšími třemi spoluhráči putoval do Dukly Praha, ve které jsem prošel mládežnickými kategoriemi od U12 až do U19.

Poté jsem byl na půlročním hostování v divizní Libiši, kde jsem ale stihl odehrát pouze sedm utkání a přišel Covid. Minulou sezónu jsem odehrál 27 utkání v ČFL za B-tým Dukly, od jara jsem měl potom možnost trénovat s A-týmem.

Do Varnsdorfu jste přestoupil letos v létě právě z pražské Dukly. Jak se vám na severu Čech zatím líbí?

Je to tak. Přišel jsem na hostování do týmu, ve kterém jsem spokojen. Snažím se pracovat na 100 % a neustále se zlepšovat. Po pár měsících v Kotlině musím říct, že jsem rád za to, jaký je tu kolektiv. Přišlo nás několik nových hráčů a všechny nás mezi sebe parádně přijali. Člověk se pak hned těší na tréninky a utkání o něco víc.

V poslední době dostáváte během zápasů více prostoru, začínáte také v základní sestavě. Je to odměna za vaši dřinu během tréninků?

Je to pro mě vůbec první sezóna v druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Pokaždé, když mohu nastoupit, jsem opravdu rád. Vážím si toho. Snažím se odvádět svou práci co nejlépe, aby to týmu pomohlo. Ať už z lavičky nebo v základní sestavě.

Překvapila vás úroveň druhé ligy?

Hraje se ve větším tempu než v ČFL, samozřejmě jsem se musel adaptovat. Utkání jsou někdy dost založená na tvrdé a poctivé hře, na soubojích. Věděl jsem, že to bude ve všech aspektech zase o něco náročnější. Vnímám to jako další možnost k posouvání se dopředu.

V posledním zápasu jste výsledkově ztratili. Přestože jste měli několik šancí, soupeř udeřil z protiútoků.

Je to velká škoda, v zápasu jsme si vytvořili určitý tlak, který jsme bohužel nevyužili. Naopak soupeř udeřil po mém zaváhání, mrzí mě to. I v druhé půli jsme mohli vstřelit branku a s utkáním něco udělat, ale bohužel nám nebylo přáno. Musíme to hodit tzv. za hlavu a se soustředit na další utkání.

Aktuálně jste na čtvrtém místě s devatenácti body. Pohled na tabulku těší, ne?

Je to příjemné, ale musíme stát nohama na zemi. Liga je vyrovnaná a je před námi ještě mnoho zápasů.

Co David Ludvíček a fotbalové cíle?

Popravdě netuším. Nyní jsem rád za šanci hrát ve Varnsdorfu druhou ligu a uvidíme, jak mě to posune dál.