Snad mi to tam bude zase padat, doufá Rudnytskyy

Zkušený záložník Pavlo Rudnytskyy působí ve Varnsdorfu úctyhodných třináct sezón.

S klubem zažil postup do ligy i boj o záchranu. V červenci oslavil 34. narozeniny.

Pavlo, ve Varnsdorfu tzv. kroutíte třináctou druholigovou sezónu. Jaký je to pocit?

Je to docela slušná porce. Někdy si ze mě spoluhráči dělají srandu, že mi tady postaví sochu (směje se). Že to není možné, ale mně to tak ani nepřijde. Nějak rychle to uteklo, ale nevnímám to. Jsem rád, že mi drží zdraví a můžu ještě pomoct týmu k lepším výsledkům.

Vzpomínám, jak jsme s Prcim (pozn. redakce – Radek Porcal) jeli do Varnsdorfu na první trénink a říkali jsme si, kam jsme to přijeli (směje se). Teď už jsme tady takových let, bydlíme tady a nejspíš tu už i zůstaneme.

V kabině patříte k nejzkušenějším hráčům. Berete si často slovo?

Nebývá to často, ale když je nějaký problém a je zapotřebí ho vyřešit, tak se my starší samozřejmě ozveme.

Letos zažíváte střídavé starty. Někdy hrajete od první minuty, jindy naskakujete v průběhu zápasu. Na kontě máte ale dvě branky, tedy stejně jako za celou minulou sezónu.

Měli jsme v poslední době hodně zápasů a trenér občas protočí sestavu, aby se zátěž rozložila na celý tým. Každý chce samozřejmě hrát v základní sestavě, ale někdy to bohužel nedopadne. O to víc musíme makat při tréninku. Na začátku sezóny se mi podařilo dát nějaké branky, teď se to trošku zadrhlo, ale snad to prolomím a začne mi to tam opět padat.

Za Varnsdorf už jste si připsal přes 300 startů. Slušná porce, věděl jste to?

Věděl jsem, že se k tomu číslu blížím. Někteří kluci mi to v kabině hlásili. Je to celkem dost zápasů, ale nějak to neprožívám. Doufám, že ještě nějaký ten zápas přidám (směje se).

Po nevydařeném utkání proti Vyškovu přijede Sparta B, která jde výkonnostně nahoru. Jaký na ni bude platit recept?

Budeme chtít navázat na poslední domácí utkání a zvládnout ho za tři body. Se Spartou to nebude jednoduchý zápas. Má kvalitní mladé mužstvo, výsledkově se jí daří. Za tři zápasy udělala sedm bodů, ale my uděláme všechno proto, abychom jí tu šňůru přerušili.