V neděli dorazí do Kotliny MFK Chrudim

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž se po reprezentační pauze znovu rozjíždí. Fotbalisté Varnsdorfu v devátém kole přivítají na domácím hřišti Chrudim. Utkání se odehraje v neděli 17. září od 16.30 hodin.

Chrudimští fotbalisté stoupají v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY směrem nahoru. Před reprezentační pauzou odehráli tři skvělé zápasy, ze kterých získali sedm bodů. Nejprve doma deklasovali Prostějov vysoko 6:2, týden na to remízovali s Jihlavou 3:3 a naposledy doma zdolali do té doby neporažený Vyškov 2:1. Chrudimi se navíc dařilo i v MOL Cupu. Na hřišti třetiligové České Lípy otočila díky trefám Řezníčka a Hájka nepříznivý stav a postoupila do třetího kola.

MFK Chrudim je v tabulce na desátém místě s devíti body. Nejlepším střelcem týmu je David Huf, který má na svém kontě šest branek.

Varnsdorf je po osmi kolech na posledním místě tabulky, navíc vypadl i z poháru. „Pohár v Kladně už neřešíme, vše jsme si rozebrali a udělali za tím tlustou čáru. V neděli nás Chrudim. Tenhle zápas už musíme zvládnout,“ má jasno trenér Miroslav Holeňák. „Přes reprezentační pauzu jsme dobili baterky a dobře potrénovali. Hlavní je pracovat s hlavami hráčů. Každý zápas je jiný. Děláme vše, abychom v neděli porazili Chrudim. Pracovali jsme jak na kondiční složce, tak na té psychické,“ přiznal.

Šanci na první výhru má Varnsdorf v neděli, kdy od 16.30 hostí Chrudim. „Musím zaklepat, že jsou všichni v pořádku. Po zranění se vrátil Kuba Kosař, jsou tam ještě u někoho maličké drobnosti, ale jinak jsou všichni připraveni,“ dodal Miroslav Holeňák. Utkání můžete přímým přenosem sledovat na Sporttotal.cz. Prolomí Varnsdorf čekání na první výhru v sezóně? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.