FK ČESKÝ LEV NEŠŤĚMICE – FK VARNSDORF U19       1 : 3  ( 1 : 0 )

Sestava :  Primásek – Šos, Funda (K), Beránek, Kucer – Foretník, Truchan , Kubr – Grafek, Galeno st. – Plachý

Střídání : Abrt, Galeno ml.

Trenéři : Rudnytskyy Pavlo, Hemmer Jan

Vedoucí mužstva : Funda Ludvík

Góly :  58“ – Grafek, 71“ – Galeno st. , 86“ – Grafek“

V sobotu jsme sehráli naše další mistrovské utkání a to opět na  cizí půdě, přičemž našim soupeřem bylo mužstvo  FK Český Lev Neštěmice. V tomto utkání jsme chtěli navázat na naše středeční vítězné utkání se silným týmem z Litoměřicka. Před dnešním utkáním jsme však věděli, že tým z Neštěmic bude patřit k možná  největším lídrům této soutěže, jelikož se prezentují jednoduchou, ale důraznou a agresivní hrou, přičemž utkání zde hraná mají vždy svůj „energetický náboj“.

To se potvrdilo hned od prvního hvizdu rozhodčího, přičemž borci z Neštěmic vlítli na naše kluky jako „pes na tuláka“ (pozn. slovy našeho bývalého úspěšného trenéra Stanislava Horáčka). Prvních deset minut utkání bylo proto k vidění spousty osobních soubojů a dlouhých nákopů za naši obranu. Na tento styl fotbalu jsme však byli dobře připraveni, nepanikařili jsme, přičemž jsme se naopak snažili o držení míče a kombinaci, čímž jsme tak otupili prvotní tlak soupeře a v zápase jsme tak postupně začínali přebírat aktivitu. K vidění tak byla v první půli spousta pohledných akcí, jenž jsme však bohužel neuměli dovést až do finální fáze. Někdy nám tak v zakončení chybělo trocha štěstí, někdy nám to pochytal golman, ale někdy jsme i byli trocha netrpěliví a zbrklí a řešili tak naše akce zakončením střelami z 30 metrů. V závěru prvního poločasu jsme však bohužel udělali chybu v naší rozehrávce z obrany, čehož soupeř ihned využil, přičemž první střelu se ještě našemu gólmanovi Primáskovi podařilo vyrazit, ale na dorážku již neměl nárok a šli jsme tak do kabin za  pro nás nepříznivého stavu 1:0.

Tento náhodný gól tak opět „nalil krev do žil“ domácím hráčům, čímž se tak utkání pro nás dost zdramatizovalo. V kabině však kluky trenéři Rudnytskyy s Hemmerem nabádali, aby nevěšeli hlavy, byli trpěliví, kombinovali a snažili se svým ještě větším pohybem ve středu hřiště a náběhami za soupeřovu obranu našeho protivníka  překonat. To se nám podařilo  v 58.minutě, kdy na pěkný křížný centr z levé strany od Dušana Kubra za soupeřovu obranu  nasprintoval  David Grafek, poradil si s obráncem a tvrdou střelou na zadní tyč nedal dobře chytajícímu golmanovi domácích šanci, čímž jsme tak srovnali stav utkání na 1:1. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, přičemž nás musel v jedné situaci podržet i náš gólman Primásek, kdy perfektním zákrokem vytáhl hlavičku soupeře směřující pod břevno konečkami prstů na roh. V jedné situaci, kdy šel útočník našeho soupeře sám na našeho gólmana, nám pak pomohlo štěstí. Byli to však již naši kluci, jenž začali v zápase dominovat a začali tak jak fotbalově, ale i kondičně, našeho soupeře zcela přehrávat.  V 71. minutě tak byla k vidění další pěkná akce od Martina Foretníka, jenž se pěkně uvolnil a z levé strany  vyslal pěkný střílený centr do malého vápna soupeřovi branky,  kde balon hlavou na přední tyči pouze líznul Jirka Plachý, ale na zadní se již nemýlil náš Brazilec Nafael Galeno, čímž jsme tak zápas otočili a vedli 2:1. Tato branka tak srazila našeho soupeře do kolen, resp. několik hráčů začaly brát křeče. Naopak naši kluci vycítili šanci zápas rozhodnout, což se podařilo v 86.minutě, kdy opět za obranu nasprintoval na pěkný křížný centr od Dušana Kubra David Grafek  a tvrdou střelou na zadní tyč tím dnešní zápas rozhodl na vítězných 1:3 .

Na závěr je proto potřeba našim klukům za dnešní předvedený týmový  výkon poděkovat a popřát jim, aby se jim i nadále dařilo hrát tímto způsobem, kdy se umí i za nepříznivého stavu utkání semknout, ukázat charaktera dotáhnout tak tím utkání do vítězného konce.