Varnsdorf padl na hřišti Táborska

Fotbalisté Varnsdorfu nezvládli utkání s Táborskem a vyšli bodově naprázdno. V tabulce klesli na patnácté místo.

Svěřenci Miroslava Holeňáka vůbec nezvládli vstup do utkání a od úvodních minut tahali za kratší konec. Táborsko si vytvářelo jednu šanci za druhou. Po čtvrt hodině hry rozvlnil síť domácí Svatek, jeho radost ovšem přerušil hvizd sudího, který signalizoval ofsajd. Dlouho to však netrvalo a Jihočeši se radovali znovu. Po kombinační akci z pravé strany si skvělý zákrok sice připsal Vaňák, jenže Pavel Svatek byl na správném místě a dotlačil míč do sítě.

Studená sprcha pro FK Varnsdorf přišla hned o minutu později. Ztráta míče na polovině hřiště znamenala přihrávku za obranu na nabíhajícího Pavla Svatka, který střelou k tyči navýšil vedení domácího celku.

Také do druhého dějství vstoupilo aktivněji Táborsko. Po třinácti minutách se křížnou střelou prosadil Jiří Kateřiňák. Další branku měl na kopačce Dordič, nejlepší střelec Táborska ale narazil na připraveného Vaňáka. Varnsdorf korigoval skóre šest minut před koncem hrací doby. Podzimek posunul míč na Jakuba Hodka, který střelou z otočky přes obránce překvapil brankáře, jemuž míč proklouzl mezi rukama. Závěrečnou tečku za utkáním ale udělali domácí. Čtvrtou branku přidal Pavel Osmančík, který mířil přesně k tyči.

FC SILON Táborsko 4:1 FK Varnsdorf

Branky: 24. Svatek, 25. Svatek, 58. Kateřiňák, 89. Osmančík – 84. Hodek

Sestava FC SILON Táborsko: Pastornický – Novák (C), Tusjak, Koné, P. Plachý – Bláha, Zeman (59. Varačka), Sojka (59. Nsunzu), Dordić (73. Osmančík), Kateřiňák (84. Kopáček) – Svatek (59. Šašinka).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Zálešák, Kubista (C), Kouřil (77. Penc), Vlk (46. Adeleke) – Kříž (65. Podzimek), Polyák (77. Rudnytskyy) – Samko, Juzvak, Stránský – Vojta (65. Hodek).

Foto FC SILON Táborsko