Varnsdorf podlehl Líšni po hattricku Vandase

Varnsdorf nezvládl utkání v Líšni. O osudu utkání rozhodl hattrickem během sedmi minut Pavel Vandas.

Fotbalisté Varnsdorfu jeli do Líšně s jasným cílem. Navázat na výkon s Opavou a prolomit nepříznivou bilanci s Líšní. Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Ojedinělý centr Ondráčka uklidil do rukavic pozorný Vajner.

Líšeň rozjela gólové hody ve 29. minutě. Matocha na hranici velkého vápna poslal kolmou přihrávku za obránce na Pavla Vandase, který si tváří v tvář Vaňákovi dokázal poradit. O minutu později už to bylo o dvě branky. Hrubku v rozehrávce obránců chtěl napravit varnsdorfský brankář vyběhnutím, u míče byl ale dřív Pavel Vandas, který si připsal druhou trefu. Marvani se díky tomu dostali do herní pohody a mohli si více dovolit, což vyústilo ve standardní situaci v 36. minutě. Centrovaný míč proletěl až do vápna, kde se po několika odrazech dostal až k Pavlu Vandasovi, jenž během sedmi minut dovršil hattrick.

Trenér Miroslav Holeňák udělal do druhého poločasu dvě změny v sestavě. Ze hřiště odešli Schön s Žákem, do hry přišli Samko s Ludvíčkem. Otevřenější obrana přinesla zvýšenou aktivitu Varnsdorfu. Střelecké pokusy Kříže s Brožkem z 55. minuty, ale ovoce nepřinesly. Na řadu tak přišla další střídání, posílit útok přišli Dordič s Tankem. Po hodině hry si střelecký pokus připsal také Radosta, chvíli na to hlavičkoval Zbrožek, ale ani on nenašel recept na Vajnera. Líšeň v závěru utkání kontrolovala hru. Varnsdorf tak z Líšně odjel s prázdnou.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Jsem smutný. Nemluví se mi snadno. Přiznám se, před zápasem jsme si věřili. Neříkám na vítězství, ale ten bod jsme chtěli. Bohužel, bylo to pro nás vystřízlivění, domácí nám dali neskutečnou lekci. Hráli zkušeně. Nechali nás chvíli nadechnout a pak to přišlo. Rozmezí sedmi minut a byli jsme zralí na ručník. Ta pasáž se domácím povedla, předvedli hezké akce, které jsme nestíhali. Zahráli jsme špatně v obraně, to se nám nemůže stávat. A pokud jo, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Líšeň hrála v defenzivě téměř bez chyby a my jsme si s tím neporadili. Mě nezbývá nic jiného, než domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství.“

Milan Valachovič (SK Líšeň): „Ze zápasu jsme měli velké obavy, Varnsdorf v prvním kole porazil Opavu 3:1. Věděli jsme, že mají rychlostní typy hráčů a trochu nás překvapilo, že od začátku nehrál Dordič. Na něj jsme se připravovali. V týdnu navíc přivedli do týmu Kristiana Michala, že asi zamíchají sestavou, ale nevěděli jsme jak. Ale v podstatě prognózy nám vyšly. Chystali jsme se na zápas celý týden. Chtěli jsme Varnsdorf nechat chvíli rozehrát, abychom jejich obranu vytáhli trochu ven. My jsme hráli uzavření u sebe a vyšlo nám to. Předvedly jsme pěkné akce do otevřené obrany. Nám ten zápas vyšel, především ten první poločas. U všech třech gólů byl Pavel Vandas, pro kterého to jsou první branky tady u nás.

Ve druhém poločasu jsme nechtěli dostat gól, proto jsme hráli ze zajištěné obrany. Byl to účel, protože soupeř se snažil s výsledkem něco udělat. Několikrát se nám otevřela soupeřova obrana, ale bohužel už jsme akce nedohráli tak, jak jsme si představovali.“