Varnsdorf v přestřelce s Jihlavou zachránil remízu, dvakrát se trefil Vojta

Fotbalisté Varnsdorfu v rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali po divokém průběhu na půdě Jihlavy 3:3.

Skoro pět stovek diváků vidělo ofenzivní utkání s chybami v obraně a množstvím šancí. Hned prví větší šance domácích vyústila v branku. Justin Araujo-Wilson v jedenácté minutě zápasu napřáhl na hranici vápna a vypálil přesně k pravé tyči. O minutu později přežil Varnsdorf další útok Jihlavy. Po půl hodině hry zahrozil Franěk, pozorný Vaňák však jeho pokus zneškodnil.

V 37. minutě Varnsdorf po krásné kombinaci vyrovnal. Od gólmana se prokombinoval až na pravé křídlo, kde unikl Stránský, který prošel do vápna a z brankové čáry předložil tutový gól do prázdné branky dorážejícímu Matyáši Vojtovi. Srovnáno. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po změně stran zažili svěřenci Miroslava Holeňáka hororovou čtyřminutovku, během které Jihlava odskočila na rozdíl dvou branek. Nejprve v 68. minutě potáhl Šancl rychlý kontr, vysunul do uličky Tomáše Fraňka a ten překonal Vaňáka. V 72. minutě bylo na jihlavském stadiónu ještě radostněji. Špatný odkop brankáře sebral na pravém křídle Křehlík, potáhl míč, našel ve vápně Filipa Šancla a ten podél Vaňka skóroval.

Hráči Varnsdorfu, vědomi si důležitosti zápasu, to ale nezabalili a zařadili druhý rychlostní stupeň. Vojta přihrál zprava do vápna na Dennyho Samka, jehož tvrdá rána zapadla ideálně pod břevno. Snaha Varnsdorfu o vyrovnání vyvrcholila v 81. minutě, kdy míč za stopery doputoval až na Matyáše Vojtu, který šel sám na prázdnou bránu a neměl problém srovnat stav zápasu na konečných 3:3.

Geniální obrat Holeňákova týmu mohl být dokonán ještě o minutu později, ale zakončení Jakuba Kosaře na poslední chvíli zblokoval Farka.

FC Vysočina Jihlava 3:3 FK Varnsdorf

Branky: 11. Araujo-Wilson, 68. T. Franěk, 72. Šancl – 37. Vojta, 76. Samko, 81. Vojta

Sestava FC Vysočina Jihlava: Soukup – Piško, Vedral, Sládek (46. Selnar) – Chytrý, A. Pešek (70. Tureček), Lacko (61. Shudeiwa), Farka – Šancl – T. Franěk (70. Křehlík), Araujo-Wilson.
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Juzvak, Kubista, Kouřil, Zálešák – Kříž (65. Kosař), Samko (90+2. Gembický) – Rudnytskyy (71. Adeleke), Stránský, Polyák – Vojta.

Foto FC Vysočina Jihlava