Varnsdorf zvítězil nad Prostějovem

Třetí kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY uzavřel duel Varnsdorfu s Prostějovem.

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný a oba týmy měly problémy s přesností přihrávek. Že půjde o zápas plný soubojů potvrdila desátá minuta utkání, kdy si žlutou kartu vykoledoval Žák. Domácí poté převzali otěže hry, byly aktivnější a drželi Prostějov na jejich polovině. První větší šanci si připsal Ondráček, ten obešel bránícího hráče a vystřelil po zemi. Brankovou konstrukci minul jen o centimetry.

Aktivně hrající Ondráček byl u zrodu úvodní branky utkání poté, co dostal míč za obranu a zpětnou přihrávkou trefil ruku prostějovského obránce. Penalta. K té se postavil Bojan Dordič, který se tvrdou střelou do pravého horního roku nemýlil. Domácí tak šli do kabin s těsným náskokem.

Další branka přišla v 62. minutě. Varnsdorf rozehrál standardní situaci na Dordiče, který posunul míč na Rudnytského, jenž byl zastaven nedovoleně. A opět v pokutovém území. Sudí Radina tak nařídil druhý pokutový kop v zápasu. Ten si vzal na starost Bojan Dordič, tentokrát zvolil levou stranu a zvýšil na konečných 2:0 pro domácí.

V zápasu padlo celkem devět žlutých karet. Varnsdorf se posunul na šesté místo s šesti body, Prostějov je devátý se čtyřmi body.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli, že jsme si připsali tři body. Nám se od začátku moc nedařilo. Šlo vidět, že na nás byl Prostějov dobře připravený. Narušoval nám hru, kterou jsme chtěli hrát. Takže se nám dneska tolik nedařilo, ale zlomili jsme to tzv. vůlí a chtěním. Moc si toho cením. Říkal jsem to hned hráčům po zápase. Není umění vyhrát zápas, když se vám všechno daří. Vážíme si toho, že jsme to dneska zvládli. Byť jsme dali dvě branky z penalty, tak jsme tomu šli naproti a zaslouženě vyhráli.“
Pavel Šustr (1.SK Prostějov): „V krátkosti. Tahali jsme od začátku zápasu za kratší konec. Nedokázali jsme se vyrovnat ani s nasazením, vůlí soupeře, a ani fotbalově. Zápas jsme v podstatě nedokázali nijak ovlivnit. Navíc jsme udělali dvě chyby, dvě penalty. Jedna byla nastřelená ruka, ale minimálně ta druhá byla zbytečná. Dneska jsme si nezasloužili vyhrát a už jsem hráčům řekl, že si o tom musíme vážně promluvit. Protože jestli chceme hrát a chceme být úspěšní, tak některé základní věci v zápasu tam musí být.“