Ve Varnsdorfu budou z Mladé Boleslavi hostovat Matěj Vlk a Matyáš Vojta

Před startem jarních bojů vítá Varnsdorf další posily. Útočné řady posílí dvacetiletý Matyáš Vojta z Mladé Boleslavi, ze stejného klubu zároveň přichází obranu vyztužit jednadvacetiletý Matěj Vlk, který s mužstvem absolvoval celou zimní přípravu.

Matyáš Vojta a Matěj Vlk zaujali kouče Miroslava Holeňáka a přichází na hostování do Varnsdorfu z Mladé Boleslavi. Stanou se tak novými spoluhráči Vojtěcha Stránského, který v tomto severočeském klubu hostuje také z Mladé Boleslavi. Obránce Matěj Vlk fotbalově vyrostl v SK Polaban Nymburk, ale na prahu dorosteneckého věku přestoupil do FK Mladá Boleslav, kde prošel všemi dorosteneckými kategoriemi až do dospělého béčka. V loňském podzimu hostoval v třetiligovém FK Přepeře.

„Varnsdorf jsem měl v podvědomí, přeci jen tady hrál a později i trénoval můj strejda. Trenér o mě projevil zájem, sešlo se více věcí a já naskočil do zimní přípravy. Cíl je jasný, pomoci týmu, abychom se pohybovali v mírnějších vodách. Angažmá pro mě bude cenná zkušenost,“ dodal Matěj Vlk.

Útočník Matyáš Vojta se stal kmenovým hráčem Boleslavi v srpnu 2022, kam přestoupil z pražského Vyšehradu. Stihl nastoupit i do několika zápasů za áčko, Česko reprezentoval čtyřikrát v kategorii starších dorostenců U19. Ve Varnsdorfu má za úkol posílit útočné řady.

„S realizačním týmem v Mladé Boleslavi jsme se domluvili, že bude lepší, když budu herně vytížený. Po několika jednáních bylo hotovo. Přicházím s jasným cílem, pomoci Varnsdorfu v cestě za záchranou a pravidelně hrát. Přišel jsem posílit útok, mezi mé přednosti patří souboje, zakončení a herní inteligence. Věřím, že budu platným hráčem,“ doufá vytáhlý Matyáš Vojta.