Výhru na Vysočině vystřelil dvěma góly Dordič

Fotbalisté Varnsdorfu zvítězili v páteční předehrávce 9. kola na hřišti Jihlavy 2:1. Utkání rozhodl dvěma góly Bojan Dordič, za domácí se trefil Šimon Gabriel.

V úvodu utkání si oba celky připsaly několik střeleckých pokusů, příliš vážnějších situací ale pět set diváků nevidělo. To změnil až ve 38. minutě Bojan Dordič, když byl faulován v pokutovém území a sudí nařídil penaltu. K ní se postavil sám bosenský fotbalista a otevřel skóre utkání.

Vysočina stihla ještě do poločasu srovnat po standardní situaci. V nastaveném času si na přízemní centr na přední tyč z rohového kopu naběhl stoper Šimon Gabriel a šikovně patičkou prodloužil míč za Vaňákova záda.

Pět minut po změně stran podnikl Varnsdorf rychlý brejk do otevřené jihlavské obrany. Na centr Schöna z pravé strany si naběhl aktivní Bojan Dordič a zařídil rozdílový gól. Druhou trefou v zápasu se navíc posunul na čelo tabulky střelců. Domácí poté zvýšili tlak, dopláceli však na nepřesnost ve finální přihrávce. Utkání mohl definitivně rozhodnout Abdullahi Tanko, pálil však pouze do rukavic připraveného Jágrika. Varnsdorf udržel na Vysočině těsné vedení a odvezl si na sever Čech tři body.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Máme z výhry velikou radost, protože jsme uspěli na horké půdě v Jihlavě, kde není jednoduché zvítězit. Hráči se snažili plnit pokyny přesně tak, jak jsme si řekli před zápasem. Taky jsme šli díky tomu v první půli do vedení. V závěru pak přišlo zaváhání a nechali jsme si dát vyrovnávací branku. O poločasu jsme hráče nabádali, aby je to nepoložilo, že se musíme psychicky zvednout. To se povedlo hned z kraje druhé půle, kdy se podruhé trefil Dordič. Je pravda, že nás potom Jihlava zatlačila. Kluci ale poctivě bránili a za svou disciplínu a chuť zvítězit byli odměněni třemi body. Ceníme si toho, že jsme to dneska zvládli.“