Z Líšně bez bodu a bez kapitána

Páté vzájemné utkání dopadlo lépe pro soupeře. Po čtyčech remízách se z výhry radovala Líšeň. Utkání poznamenalo brzké vyloučení našeho kapitána Rudnyytskyho. Líšeň zúročila přesilovku hned 2 minuty po jeho vyloučení.

SK Líšeň – FK Varnsdorf     1:0 (1:0)

branky: 31. Silný

ŽK: Otrísal, Jeřábek, Silný, Rolinek, tr. Valachovič, Veselý – Rudnytskyy, Šimon. ČK: 70. Otrísal – 31. Rudnytskyy

Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Otrísal – Bednář (77. Stáňa), Málek, Matocha, Rolinek (86. Ulbrich) – Silný (86. Burda). Trenér Valachovič.

Varnsdorf: A. Richter – M. Richter (85. Kocourek), Kouřil, Hušek (59. Šimon), Heppner – Bláha, Zbrožek – Rudnickij, Dordič, Žák – Ondráček (73. Lauko). Trenér Drsek.

Diváků: 580

Rozhodčí: Krejsa – Pfeifer, Poživil

Trenér Pavel Drsek: „Do utkání jsme vstoupili docela dobře a vytvořili si kombinační hrou územní převahy. Postupem času jsme ale začali dělat zbytečné chyby v rozehře a pustili domácí k brejkovým situacím. Poté jsme si nechali dát úplně nepochopitelně červenou kartu a z následného rohu gól. Museli jsme hrát z hlubšího bloku a čekat na brejkové situace. V druhé půli nám trošku pomohla červená karta domácích a my začali být zase aktivnější na míči, což ale k zisku minimálně jednoho bodu nestačilo. Jenže po střídání se nám nepodařilo hrát aktivně. Spíše jsme hru zpomalovali nahrávkami dozadu. Byli jsme jaloví. Proto jsme neuspěli.“

Kristan Zbrožek: “ Dnešní zápas jsme začali dobře. Byli jsme aktivnější a drželi jsme více balon než soupeř, ale nedařila se nám předfinální a finálni fáze. Soupeř byl v bloku na své půlce, dobře bránil, takže jsme se nemohli do něho pořádně dostat. Bohužel kolem 30 minuty přišel dvojí trest… faul, vyloučeni a z přímého kopu měl soupeř roh a z toho nám dal gól. Konec poločasu byl od nás zbrklý s hodně nepřesnostmi. Druhý poločas jsme se snažili vyrovnat, ale Líšeň celý zápas dobře bránila a do ničeho vyloženého nás vlastně ani nepustila.“