Cesta pohárem pro nás skončila

Včera jsme odehráli osmifinálový zápas s FK Jablonec, kdy jsme prohráli 0:4. Dle trenéra Pavla Drska pro nás zápas skončil vyloučením Žáka.

FK Jablonec – FK Varnsdorf   4:0 (2:0)

branky: 38. Doležal, 43. Kratochvíl (pen.), 55. Malínský, 89. Nešpor
žlutá karta: 52. Krob (JAB)

červená karta: 42. Žák (VDF)

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:0.

FK Jablonec: Hanuš – Holík, V. Kubista (46. Zelený), Surzyn, Krob – Hübschman (C) – Pleštil, Houska (68. Vaníček), Kratochvíl (46. Smejkal), Malínský – Doležal (68. Nešpor).
Náhradníci: Vajner – Vaníček, Zelený, Smejkal, Nešpor, Haitl, Ali-Abubakar.

FK Varnsdorf: A. Richter – Heppner, Hušek, Kouřil, Žák – Bláha (71. Vondráček), Lauko (46. Velich), M. Richter, Rudnytskyy (71. Zbrožek), Dordić (71. Kocourek) – Šimon (46. M. Kubista).
Náhradníci: Vaňák – Pajkrt, Ondráček, Velich, Zbrožek, Kocourek, M. Kubista.

Rozhodčí: Hocek – Mokrusch, Melichar.

Trenér Pavel Drsek: „Chtěli jsme v poháru překvapit. Do Jablonce jsem se těšil. Vypadalo to dobře. Kluci nezačali úplně nejhůř, i když jsem si představoval, že budeme hrát více dopředu. Párkrát se nám povedlo překonat středovou řadu Jablonce, ale bohužel přihrávkami jsme se vrátili nazpátek. Dali jsme tyčku, ale pak jsme udělali chybu, z které nás Jablonec vytrestal. Pak už to raději nekomentuju. Že se foukne penalta, to nevím, ale za tohle červenou kartu? To ať se na mě nikdo nezlobí. Nejsem naštvanej na to, že byla penalta. Ale na tu červenou naštvanej jsem. Bohužel pro nás se ten zápas po vyloučení prakticky ukončil. Příště se takovýchto ptákovin musíme vyvarovat.“

Matěj Kubista: „Celé to každopádně mrzí, ale myslím si, že do prvního gólu jsme hráli obstojně, dali jsme tyčku, měli jsme šanci. Pak jsme dostali gól, penalta, červená. V druhém poločase už to pro nás bylo jen běžecké cvičení. Cítit se po vyloučení můžeme, jak chceme, ale člověk už to nezmění, musíme jít dál. Je pěkné se sem vrátit. Zahrál jsem si vlastně první soutěžní zápas na hlavním stadionu, škoda že to je až nyní v dresu Varnsdorfu. Ale to je fotbal.“

foto: fkjablonec.cz