Z Opavy bez bodů i vstřelené branky

Fotbalisté FK Varnsdorf ve druhém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nestačili na Opavu. O jedinou branku utkání se v osmapadesáté minutě hry postaral domácí Jan Kadlec.

Pozvolný úvod utkání mohl ve čtvrté minutě hry rozvířit unikající Kříž, na kterého domácí obrana úplně zapomněla. Jeho pokus zpoza šestnáctky ale zlikvidoval pozorný Richter. Poté převzala otěže hry Opava. Janoščín chtěl překvapit Vaňáka ranou z velké dálky, ten však nakonec nemusel zasahovat míč skončil v zámezí. Chvíli poté se na druhé straně dostal do šance Švanda, i jeho zakončení ale minulo tři tyče. Minutu před koncem prvního poločasu vytáhl Vaňák skvělý zákrok, když konečky prstů vytáhl hlavičkový pokus Rataj.

Fotbalistům Varnsdorfu, stejně jako proti Olomouci, nevyšel vstup do druhé půle. Opava byla aktivnější, častěji na míči a vypracovala si několik slibných příležitostí. Ujala se ale až ta v 58. minutě. Jan Kadlec napřáhl z pravé strany a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Obdržená branka nalila svěřencům Miroslava Holeňáka krev do žil a hra se vyrovnala. Za vyrovnáním se hnal střídající Rudnytskyy, který sice prošel mezi bránícími stopery, ale balon si v rozhodujícím momentu příliš ukopl. Slezané přečkali závěrečný nápor a udrželi těsné vedení.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Prohraný zápas nás samozřejmě mrzí, sehráli jsme vyrovnané utkání. V prvním poločasu jsme byli lehce nebezpečnější, měli jsme dvě šance, které jsme měli proměnit. Bohužel se to nepodařilo. Do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme nevstoupili dobře. Domácí nás přehrávali a vstřelili úvodní branku. Potom jsme měli tlak zase my, ale bylo to vždy jenom po vápno. Pak už jsme nebezpeční nebyli. Vyloženou šanci jsme si nevytvořili a tím pádem jsme už neměli z čeho vyrovnat.“

SFC Opava 1:0 FK Varnsdorf

Branky: 58′ Kadlec

Sestava SFC Opava: A. Richter – Hýbl (70. Višňa, 85. Whiffen), Janoščín (C), Helebrand, Kadlec – Omale (34. Rataj), Blecha – Haitl (85. Vincour), Ondráček, Kopečný – Velička (70. Ščudla).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Kouřil (C), Kubista, Švanda – Ambler (76. Zálešák), Kříž, Michal (88. Dufek), Samko, Stránský (88. Osaghae) – Gembický (65. Rudnytskyy), Hodek.

Foto SFC Opava