Začala zimní příprava

V typickém zimním počasí, kdy kolem hřiště nechyběly hromady sněhu, teplota dosahovala bodu mrazu, se včera sešli hráči FK Varnsdorf po pauze, k prvnímu letošnímu tréninku, na kterém z podzimního kádru nikdo nechyběl.

Pod novým trenérem Pavlem Drskem a novým asistentem Martinem Kotyzou, absolovali hráči nejdřívě testy a a poté vyběhli na UMT. A přišly i první posily. Z Jablonce útočník Oliver Velich a střední záložník David Macháček. Z Vrchlabí na zkoušku Dominik Zdržálek.

„Kluci vypadají, že chtějí na sobě pracovat, v podzimních zápasech bylo vidět, že bojují na maximum. Jsem spokojený, zhodnotil první dojmy z týmu trenér Drsek.

V nejbližší době, pokud to půjde, nás čeká tradiční zimní turnaj Tipsport liga, kde nás čekají týmy MFK Chrudim, FK Ústí nad Labem a béčko Slavie Praha. Utkání se budou hrát v Horních Počernicích. „Zápasy v TL bereme jako přípravu a možnost vyzkoušet co nejvíce hráčů, včetně různých postů. Na druhou stranu nechcete prohrát ani přípravný zápas, takže budeme chtít vše v přípravě vyhrát,“ věří si Pavel Drsek.

Chceme ještě sehnat další přátelské zápasy. Ale všichni víme, jaká je situace. Honíme soupeře, kde se dá. Měli jsme domluvené týmy z Německa, ale to nedopadlo. Bohužel nemůžeme plánovat tak, jak to bylo v minulých letech,“ pokrčil Drsek rameny.

A jaký styl bude trenér Dresek preferovat? „Výškově máme hodně malý tým. Výjimkou je Martin Kouřil, který všechny svou výškou převyšuje. V některých ohledech je ta malá výška složitější. Technicky na tom ale kluci nebudou špatně. Rádi bychom hráli kombinační fotbal,“ uzavřel trenér..

První zápas TL nás čeká 9.1. v 10.30 proti MFK Chrudim v Horních Počernicích.