Začátek první půle rozhodl o vítezi

Před prázdými tribunami náš tým odehrál další utkání v rámci 9. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA. Dnes v Kotlině hostil druhý tým tabulky, FK Viktoria Žižkov. 3 body si dnes odvezli hosté. Oproti jarnímu utkání se nám podařilo vstřelit alespoň jednu branku, o kterou se zasloužil opět kapitán Pavlo Rudnytskyy.

FK Varnsdorf – FK Viktoria Žižkov     1:3 (0:3)

Branky: 68. Rudnytskyy – 7. Skopec, 10. Sixta, 25. Jaroslav Diviš

žluté karty: 52. Kocourek (VDF) – 71. Urbanec (ZIZ)

FK Varnsdorf: Richter – Lehozcki, Kouřil, Hasil, Heppner – Kubista – Schön (80´ Novák), Bláha, Kocourek (58´ Ondráček), Rudnytskyy (K) – Kubr (73´ Šimon)

Náhradníci: Vaňák – Minsung, Daniel Novák, Ondráček, M. Richter, Šimon.

FK Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Urbanec, Žežulka, Pudil, Muleme – Sixta (54. D. Richter), Súkenník, Skopec, Jaroslav Diviš (63. Batioja) – Mashike Sukisa (63. Zoubele), Nabijev (87. Bezdička).

Náhradníci: K. Hrubeš – Batioja, Březina, Bezdička, D. Richter, Řezáč, Zoubele.

Rozhodčí: Hocek – Poživil, Váňa 

Hosté udeřili už v 7. minutě, když se po rohovém kopu trefil Skopec. Za tři minuty zvýšil Sixta, v 25. minutě Diviš, který se trefil z pravé strany. Po změně stran jsme se přeci jen více dostávali do hry a v 68. minutě dokonce snížili. Bláha našel přihrávkou Rudnytskyyho a ten pak prostřelil vyběhnuvšího Švengera.

Adam Richter: „Věděli jsme, že Žižkov bude kvalitním soupeřem, že nás nečeká nic lehkého. V mých očích jsme si zkomplikovali zápas v prvních 15 minutách. Inkasovali jsme hloupě ze standardky, a i když se na to připravujeme, tak v 8 minutě hloupě inkasujeme. Druhý poločas jsme si řekli, že zabojujeme a zkusíme s tím něco udělat, začali jsme lépe kombinovat a z toho bylo snížení na 1:3. Pak už se nám bohužel nepodařilo dát další kontaktní gól, Žižkov byl kvalitní a zaslouženě vyhrál. Teď jsou zápasy v rychlém sledu, musíme dát hlavy nahoru. Probrat to  a připravit se na Jihlavu.

Ondřej Lehoczki: „Utkání jsme nezačali dobře a soupeř šel rychle do vedení, po brance kontroloval hru téměř celý poločas, my se snažili běhat, ale moc nám to nešlo. Soupeř byl všude rychleji a důrazněji. Druhý poločas jsme hráli lépe a zaslouženě dali branku, po nějakých situacích jsme mohli utkání ještě vic zdramatizovat, ale nepovedlo se. Nezbývá nic jiného, než se soustředit na další zápas.“

Trenér David Oulehla: „Těžko se mi to hodnotí. Připravovali jsme na to a věděli, že Žižkov je kvalitní a má silné individuality. Obrovským problémem byly první dva inkasované góly. První branka z rohu mrzí, u té druhé jsme na Sixtu vytvořili malý tlak. A pak přišel třetí gól. Neříkám, že bylo hotovo, ale pokusit se o obrat s takovým týmem je extrémně těžké. Jsem rád, že to kluci nezabalili a ve druhé půli ukázali charakter. Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší, bylo to také tím, že Žižkov trochu polevil. Mysleli jsme, že když nám to sedne, může to být lepší. Ale to se nepodařilo. Viktorka byla ale zatím suverénně nejlepším týmem, se kterým jsme hráli.“