Bod do tabulky. Remízu v Chrudimi zařídil Penc

Fotbalisté Varnsdorfu ve 23. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vybojovali v Chrudimi bod za remízu 1:1, obě branky padly až po změně stran.

Vložené středeční kolo proti sobě svedlo mužstva z opačných konců tabulky. Oba celky vstoupily do utkání velmi opatrně, a tak úvodní dějství příliš fotbalové krásy nepřineslo. Většinu akcí na obou stranách zhatila nepřesnost v přihrávce. K prvním střelám na branku tak došlo až pár minut před koncem prvního poločasu. A když hlavička Maška skončila v náruči brankáře Vaňáka a následný pokus Vojty zkrotil připravený Floder, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátek druhého poločasu by nejraději zapomněl Vaňák, který minutu po změně stran udělal chybu v rozehrávce a doslova namazal dotírajícímu Danielu Langhamerovi, jenž udělal varnsdorfskému brankáři kličku a zakončil do prázdné brány.

Varnsdorf ale nesložil zbraně a dokázal odpovědět o deset minut později. Po rohovém kopu zůstal v pokutovém území nehlídaný Václav Penc, který se opřel do balónu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Severočeši mohli jít vzápětí do vedení, jenže tečovaný pokus Zálešáka směřoval mimo tři tyče. Na druhé straně zase neuspěl s hlavičkou Mašek. Chrudim se tak s Varnsdorfem rozešla smírně.

MFK Chrudim 1:1 FK Varnsdorf

Branky: 47. Langhamer – 56. Penc

Sestava MFK Chrudim: Floder – Čolić, Toml, Míka, F. Novotný – Jan Řezníček – Záviška (72. Borkovec), Langhamer, Skwarczek – D. Látal (72. Kesner), Mašek (82. Zvolánek).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Zálešák, Penc, Kouřil, Juzvak – Kříž (72. Kosař), Samko (82. Adeleke) – Stránský (72. Podzimek), Polyák, Rudnytskyy (C) (82. Gembický) – Vojta (46. Hodek).