Další bod do tabulky. Remízu proti Žižkovu zařídil Gembický

Fotbalisté Varnsdorfu šli do nedělního utkání na Žižkově s tím, že výhra by je výrazně přiblížila k záchraně ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. O tu ale budou muset ještě zabojovat, v Praze nakonec získali bod za remízu 1:1.

Utkání hrané v neděli dopoledne začalo z obou stran velmi opatrně, přesto se jako první do vážnější situace dostal Varnsdorf. Denny Samko se po šesti minutách hry ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale brankář Bajza vyrazil. V 19. minutě pak vyletěly ruce varnsdorfských do vzduchu, radost však zarazil hlavní sudí pro postavení Vojty v ofsajdu. O pár minut později vybídl Stránský opět Samka, ale jeho prudké zakončení na přední tyč opět zneškodnil pozorný brankář.

Žižkov se radovala ve 27. minutě. Nedůrazně odkopnutý míč doputoval až k Markovi Richterovi, který zpoza vápna trochu se štěstím propálil Pešla – 1:0. FK Varnsdorf mohl srovnat krok pár minut před odchodem do kabin, střelu Kosaře ale opět bravůrně vyrazil Bajza na rohový kop.

Po změně stran zařadili svěřenci Miroslava Holeňáka druhý rychlostní stupeň a po čtyřech minutách druhého dějství srovnali krok. Juzvak centroval míč do vápna, kde si ho našel Dominik Gembický, který se obtočil kolem protihráče, udělal dva rychlé kroky a zpoza další hráče vystřelil přízemní střelou přesně k pravé tyči – 1:1. Od té doby měl Varnsdorf navrch, vypracoval si celou řadu velmi slibných šancí a domácí se dlouhé minuty prakticky jen bránili. Obrat mohl dokonat Stránský, který v 61. minutě zamířil těsně mimo. Domácím pak o malou chvilku později pomohla po střele Samka i branková konstrukce.

Až v závěrečné dvacetiminutovce se hra opticky alespoň částečně vyrovnala. K vidění ale nebyly žádné další šance a utkání tak skončilo dělbou bodů.

FK Viktoria Žižkov 1:1 FK Varnsdorf

Branky: 27. M. Richter – 49. Gembický

Sestava FK Viktoria Žižkov: Bajza – M. Richter, Broukal, Tregler, Klusák – Petrák, Jirásek – Muleme (66. Řezáč), Sixta (73. Rosa), Batioja (90+2. Kozojed) – Sodoma (66. Toula).
Sestava FK Varnsdorf: Pešl – Vlk, Polyák, Kubista, Juzvak – Kosař, Kříž (83. Dufek), Stránský – Samko (87. Rudnytskyy), Vojta (90+1. Adeleke), Gembický (87. Podzimek).