Preview: Miroslav Holeňák před Příbramí

Fotbalisty Varnsdorfu čeká v pátek zápas před televizními kamerami, od 17.00 hodin vyzvou na venkovní půdě lídra druholigové tabulky – FK Příbram. Před utkáním promluvil trenér Miroslav Holeňák.

FK Varnsdorf nezačal jarní část sezóny podle představ. Ve dvou odehraných zápasech inkasoval tým ze Šluknovského výběžku branku v nastaveném čase. „V obou zápasech jsme měli herní výpadky, ale proti Prostějovu se mi líbilo stoprocentní nasazení hráčů. To nám naopak chybělo v Třinci. Je škoda, že jsme zápasy nedotáhli lépe. Místo čtyř bodů máme jeden. Nic se ale neděje, máme hlavy nahoře a jedeme dál. Dokážeme, že máme dobrý tým,“ věří trenér Miroslav Holeňák.

Díky odloženému utkání s pražskou Duklou a reprezentační pauze měl Varnsdorf delší čas na přípravu na páteční duel proti Příbrami. „Měli jsme problém s marodkou. Postihla nás viróza, kterou si kluci předávali jeden na druhého. Jsme rádi, že nás to postihlo během reprezentační pauzy. Dali jsme se dohromady, všichni jsou zdraví a jsme v plném tréninku,“ vysvětlil kouč Varnsdorfu.

Trenér ví, že tým čeká v pátek náročný zápas. Navíc před televizními kamerami ČT Sport. „Uvědomujeme si, že nás čeká aktuálně nejlepší tým druhé ligy. Jedeme tam s pokorou, ale budeme chtít uhrát dobrý výsledek. V našich silách to je,“ věří Holeňák.

Zápas proti Příbrami začíná v pátek v 17.00 hodin, přímým přenosem ho vysílá stanice ČT Sport. Dokáže Varnsdorf vyzrát na lídra druholigové tabulky? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.

Představení soupeře – FK Příbram

Příbram stihla na jaře odehrát všechny tři zápasy. V úvodním kole sice zaváhala proti Karviné (0:1), následně si ale poradila s Líšní a Prostějovem. Díky zaváhání soupeřů odskočili Středočeši na čele tabulky druhému Vyškovu o tři body.

Příbram má před pátečním duelem 37 bodů. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Wágner, autor dvanácti branek a lídr statistik.

Utkání bude řídit trojice rozhodčích Jan Petřík – Jiří Pečenka, Petr Kotalík.