Skvělý pocit. Konečně to tam spadlo, za tři body jsem rád

Záložník Denny Samko byl u zrodu vítězství nad Zbrojovkou Brno poté, co vsítil dvě branky. Bezprostředně po zápasu hodnotil příčiny úspěchu, gólové situace i spolupráci s Matyášem Vojtou, který mu naservíroval finální přihrávky.

V Kotlině jsme porazili Zbrojovku 4:1, jak jste viděl zápas?

„Byl to povedený zápas od všech kluků. Splnili jsme všechny věci, které jsme si před zápasem řekli v kabině. Bylo na nás znát, že jsme chtěli víc. Kvalitní zápas z naší strany a zasloužené vítězství.“

V utkání padlo hned jedenáct karet, navíc jedna červená.

„Místy to bylo opravdu hektické. Třeba při zákroku na Rudňu (Rudnytskyy), byla z toho šarvátka a zbytečné karty. Většina karet ale byla na straně Brna.“

Na konto jste si připsal dvě trefy, na jaře jde o vaše vůbec první zásahy.

„Je to tak. Vždycky je to skvělý pocit dát branku, natož dvě. Konečně to tam spadlo, když bylo potřeba. Jsem rád, že z toho jsou tři body.“

U obou branek vám asistoval Matyáš Vojta.

„První gól padl z brejku. Juzy (Juzvak) vybojoval balón, který mi přistrčil. Viděl jsem před sebou prostor, mezitím mi Vojtys (Vojta) dobře odskakoval do lajny, tak jsem mu to tam dal a naběhl si mezi obránce, kam mi to nádherně vrátil a já mohl zakončit přes Berkovice. Druhá situace padla po autovém vhazování. Vojtys si seběhl pro míč, který mi pak přiklepl. Já už jsem viděl prostor kolem sebe, tak jsem si navedl míč a zkusil vystřelit. Byla tam asi teč, ale brankář už nestihl reagovat.“

Už ve středu vás čeká cesta do Chrudimi, která je už čtvrtá.

„Do zápasu zbývají dva dny, máme čas na to se připravit jak psychicky, tak fyzicky. Musíme ošetřit nějaké „bolístky“ (směje se), ať jsme opět na sto procent připraveni. Věřím, že pokud předvedeme výkon jako proti Brnu, musíme bodovat.“