Varnsdorf ztratil vedení šest minut před koncem

Fotbalisté Varnsdorfu remizovali v odložené dohrávce 4. Kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s pražskou Duklou 1:1. O vedení přišli šest minut před koncem zápasu.

Úvod utkání nabídl řadu zajímavých příležitostí na obou stranách. V 10. minutě si Barac narazil s Matějkou a zjevil se sám před Vaňákem, který však jeho zakončení z bezprostřední blízkosti zneškodnil. Po čtvrt hodině hry zahrozil také Varnsdorf. Kříž převzal kolmic v šestnáctce a na jeho střílený centr před prázdnou bránu o půlkrok nedosáhl skluzem Samko.

Skóre se měnilo ve 20. minutě. Na Samkovu ideálně načasovaou kolmici si naběhl Patrik Schön a nikým neobtěžován prostřelil po zemi vybíhajícího brankáře Šťovíčka. Horko bylo Severočechům po půl hodině hry. To si pro faul do pokutového území přišel Matějka, Buchvalek ale střelu z penalty poslal nad břevno.

Po změně stran si nebezpečnou střelu připsal Kozel, Vaňák jeho pokus vyrazil z brankové čáry. Dukla byla aktivnější, narážela však na připravenou obranu. Z brejku mohl na druhé straně udeřit Kubista, jeho pokus ale domácí odkopli na poslední chvíli do bezpečí. Tlak Dukly se zvyšoval, což vyústilo v branku v 83. minutě. Václav Svoboda uklidil odražený míč z velkého vápna k levé tyči – 1:1.

Vedení Varnsdorfu mohl vrátit v nastaveném času Tanko, který se proháčkoval pokutovým územím. Na poslední chvíli mu pod nohy skočil Šťovíček, který zajistil Dukle bod za remízu.