Z Prahy bez bodu, Varnsdorf podlehl Spartě

Po poměrně nervózním začátku se dostal Varnsdorf hned do tří slibných šancí během několika minut.

Ta nejvážnější se zrodila v páté minutě hry, kdy po Švandově přihrávce pálil vnějším nártem Tanko. Pozorný Nalezinek ale vytáhl střelu na rohový kop. Nigerijský útočník se do další vyložené šance dostal o pět minut později poté, co jej do samotného úniku vyslal parádní uličkou Osmančík. Tanko ale pálil pouze do dobře postaveného brankáře.

Další časový úsek nabídl spoustu soubojů a nedovolených zákroku. Varnsdorf se snažil hrozit z rychlých brejků, ale byla to Sparta, která otevřela skóre utkání. Ve 41. minutě Sirotník vyboxoval Horákův centr pouze na kopačky Tomáše Schánělce, který po zpracování zamířil přesně k levé tyči.

Dobývání sparťanské tvrze ovoce nepřineslo ani po změně stran. Naopak to byli domácí, kteří udeřili dvacet minut před koncem hrací doby. V 70. minutě přebral skákavý míč na hranici šestnáctky Amath Cissé, jenž s trochou štěstí prošel do vápna a z pravé strany propálil Sirotníka. O pouhých sedm minut později byl Cissé vyloučen, jelikož obdržel druhou žlutou kartu v utkání po faulu na Samka.

Varnsdorf ale přesilovku v závěru využít nedokázal, veškeré střely mířily buď mimo branku, nebo trefily připraveného Nalezinka.

AC Sparta Praha B 2:0 FK Varnsdorf

Branky: 41´ Schánělec, 70´ Cissé

Sestava AC Sparta Praha B: Nalezinek – Kukučka, Čelůstka (78. Hušek), Kamenović – Hodouš (76. Váňa), Kaštánek, Cissé, D. Horák (C) – Mokrovics (76. Ambler), Goljan (87. Ševínský) – Schánělec (87. Rus).
Sestava FK Varnsdorf: Sirotník – Ludvíček, Zbrožek (C), Kouřil, Švanda (76. Kurka) – Samko, Ondráček (76. Penc) – Schön, Osmančík, Dufek (60. Rudnytskyy) – Tanko.